Milletvekili Gökcan: Sağlık yatırımlarımız devam ediyor

Yarımada Gazetesi 10/11/2022 - 08:25:45 Bu haber 321 kere okundu
Milletvekili Gökcan: Sağlık  yatırımlarımız devam ediyor

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan,  Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı Bodrum İlçe Başkanımız Osman Gökmen ve yönetimi ile birlikte ziyaret ettiklerini belirterek, Muğlamıza çok sayıda yeni sağlık yatırımı kazandırdıklarını açıkladı.
 
Milletvekili Gökcan’dan yeni müjdeler…
 
Hasta kabulüne başladığımız Bodrum Devlet Hastanesi için Sayın Bakanımıza teşekkürlerimizi ilettik.   Eski Bodrum Devlet Hastanesi’nin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak değerlendirilmesi hususunu ele aldık.
 
150 yataklı Bodrum Devlet Hastanesi’nin 200 yatağa çıkarılması ve Anjiyo Ünitesi kurulmasına karar verildi.
 
Bodrum Mumcular’a 112 Acil Sağlık İstasyonu kurulması ve bir ambulans verilmesi planlandı.
 
Radyasyon ve Onkoloji Hastanesine kavuşuyoruz…
Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Radyasyon Onkoloji Ek Binası talebimiz olumlu bulundu. Ocak ayında ihaleye çıkılması planlandı.
 
2 adet MR-LINAC Cihazı kurulacak…
Kanser teşhisi ve tedavisi için özel görüntülemeler ve ölçümlemeler ile hedefleme yapan, tümörlü dokuları ışınlar ile yok etmede kullanılan akıllı radyoterapi yöntemi cihazı olan   2 adet MR-LINAC verilecek.
 
Eğitim Araştırma Hastanemiz Şehir Hastanesi Konsepti haline getirilecek…
Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Şehir Hastanesi konsepti haline getirilecek. Yatak sayısı yapılacak olan ek bina ile birlikte kademeli olarak 1.500 çıkarılacak.
 
Seydikemer Devlet Hastanemizin Aralık ayında kabulü yapılacak…
Aralık ayında kabulü yapılacak olan Seydikemer Devlet Hastanesi’nin ek kurulum ödeneği olarak yaklaşık 20 Milyon TL aldık. 
 
Fethiye’ye 500 Yataklı yeni Devlet Hastanesi….
Yatırım programına alınan 500 Yataklı Fethiye Devlet Hastanesi’nin yer tahsisi çalışmaları devam ediyor. Yer tespiti sonrası ihale aşamasına geçilecek.
 
Mevcut Fethiye Devlet Hastanesi’ne planlanan Anjiyo cihazının  yılsonuna kadar hastanemize teslimi ve kurulumu yapılacak.
 
Muğlalı hemşerilerimize her alanda olduğu gibi sağlık alanında da en iyi şartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz.
Muğla’ya ve Muğlalı hemşerilerimize plan, proje, yatırım ve  hizmet konusunda zaman ve mekan mevhumu gözetmeksizin çalışmalarımızı  kesintisiz olarak sürdürürüyoruz.
Bu süreçteki ilgi ve destekleri için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA’ya sevgili hemşerilerim adına en kalbi teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.
 
Sağlık yatırımlarımız   şimdiden hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.
 

Yorum