Bodrum’da Kırmızı-Beyaz Cumhuriyet Kupası coşkusu

Yarımada Gazetesi 31/10/2018 - 08:08:38 Bu haber 202 kere okundu
Bodrum’da Kırmızı-Beyaz  Cumhuriyet Kupası coşkusu

Cumhuriyetimizin 95. Yılı Bodrumlu tenisçiler tarafından coşkulu bir tenis turnuvasıyla kutlandı. Yaklaşık 60 tenissever, tüm gün boyunca kırmızı beyaz kıyafetleriyle unutulmaz bir gün yaşadı.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bodrum’da çok farklı bir etkinlikle kutlandı. Bodrum Tenis Kulübü kortlarında düzenlenen Cumhuriyet Kupası Karışık Çiftler Tenis Turnuvası’nda yaklaşık 60 tenisçi, kırmızı beyaz giysileriyle ter döktü. Organizasyonda büyük emek harcayan, Türk Tenis Dünyası’nın sembol ismi emekli Tüm General Nejat Müldür, genç partneri İpek Sarı ile birlikte şampiyon oldu. İş adamı Kürşat Tomruk’un organizasyonu ve Bodrum Tenis Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen turnuva başlangıcında konuşan Nejat Müldür, böylesine anlamlı bir günde Cumhuriyet Bayramımız’ı tenisle kutlamanın çok güzel olduğunu söyleyerek; “95. Yılımızda Bodrum’un tenisçileriyle bir aradayız. Atamız’a çok şey borçluyuz. Ama ben burada Atatürk’ün başka bir yönünü anlatacağım. Dünyanın gelişmiş ülkelerine bakın, kadınlara seçme seçilme hakkı 1940’lı yıllardan sonra verilmiş. Atatürk Türk Kadını’na bu hakkı 1923’te verdi. Sadece bu örnek bile Atatürk’ün nasıl bir lider olduğunu ortaya koyuyor. Bizler Atamız’ın mirası Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız” dedi. 
 
Daha sonra yapılan maçlar sonucunda İpek Sarı-Nejat Müldür çifti finalde Fatoş Ulus – Engin Acar çiftini yenerek şampiyon oldu. Final sonunda şampiyon ve finalist çifte Bodrum Tenis Kulübü işletmecisi Erkan Edis tarafından kupaları verildi.  Turnuva sonunda düzenlenen yemekte tenisseverler geç saatlere kadar eğlendi.
 

Yorum