8. Turhan Selçuk Karikatür YARIŞMASI BAŞLIYOR

Yarımada Gazetesi 11/01/2018 - 08:14:43 Bu haber 222 kere okundu
8. Turhan Selçuk Karikatür  YARIŞMASI BAŞLIYOR

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 8.si düzenlenecek olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması başvuruları başladı. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2018 olarak belirlendi.Konu kısıtlamasının olmadığı ve yarışma tüm çizerlere açık olacak .
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da yer aldığı seçici kurulda karikatüristler Kamil Masaracı, İzel Rozental, Rayma Suprani,Ali Şur,Eda Oral,Kemal Urgenç,Serter Karataban ve Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk isimleri yer alacak.
 
Yarışma sonuçlarının 18 Mayıs ‘ta açıklanacak olup ödül töreni ise 14 Eylül’de gerçekleştirilecek. Ödül töreniyle birlikte Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergileneceği bir sergi açılacak. Sergi 1 Ekim’e kadar açık kalacak.
 
Yarışmanın birincisine 7.500, ikincisine 5.000 ve üçüncüsüne 3.000 türk lirası ödül verilecek.
 
Yarışmaya katılacak sanatçıların eserlerini “8. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması - Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No24A 48200 Milas, Muğla” yada info@milas.bel.tr ve milasbelediyebasin@gmail.com e-posta adreslerine göndermesi gerekiyor.

Yorum