AÇIK KAPI PROJESİ MUĞLA VALİLİĞİNDE OLUŞTURULDU.

Nabide Kılınç 12/03/2018 - 08:00:32

Bu projenin düşünce yapısı öyle umuyorum ki, çok önce ve hayata geçirilmek üzere bir yerde oluşturulmuştur.
 
Millet ve devleti buluşturan, milletin işlerinin daha güler yüzle ve gerçekçi çözülmesi aşamasında çok güçlü bir programdır.
 
Etkileyici ve ilginç bir program hayata geçirilmiştir, diye düşünmekteyim.
 
Öncelikle yazımın içeriğine girmeden KARİA’da ikinci kadın Valim Esengül Civelek’e Muğla’ya katacağı her heyecan ve işten dolayı , Muğla’yla kucaklaşacak sıcak söylem ve programlarında başarı ve sevgilerimi iletiyorum.
 
Muğla’da Valiliğe uğradığım bir anda aşağıda oluşturulan açık kapı masasının kurulduğunu gördüm. bu konuda özel eğitimini almış görevliler bulunmaktaydı. Basında haberleri yansımıştı.
 
Gördüm ki, tüm çabalar vatandaşın memnuniyeti içindir.
 
Muğla Valisi sayın Esengül Civelek “gönül kapım da makam kapım da Muğlalılara açıktır” demektedir. Bu sıcak duygular çerçevesinde Muğlalılar ile kucaklaşmaktadır..
 
Muğla’yla buluşturacak bu içtenliğe biz de içimize hoş geldin , Muğla’ya güzellik kattınız diyerek MERHABA diyoruz.
 
Açık Kapı Projesi nin temelini her çerçeveden artık şeffaf , güven arttıracak, iş bitirecek özelliklere sahip bir proje olarak değerlendirmekteyim.
 
Kuşkusuz milletin yararına bir programdır. Diyelim ki bir işiniz, resmi bir evrağınız, işiniz var, tüm bunları kolaylıkla hayata geçirecek ve sonuç alacaksınız.
 
Ayrıca Valiniz ile de görüşme ve konuşma imkanı buluyorsunuz.. Buradan tekrar yazalım; Valimiz Perşembe günleri halkla buluşma gününü gerçekleştirmektedir.
 
Zaman içerisinde tüm resmi kurumlarda böylesi bir işlem, yani açık kapı projesinin kolaylığını elde edeceksinizdir.
 
Yine zaman içersinde verimi hızla alınacaktır, diye düşünüyorum.
 
Kurumlarda gerçekleştirilecek açık kapı projesini çok önemsiyorum . Çok dikkatimi çekmiş, etkilemiştir. Vatandaş ile devletin kurumları ve işleri arasındaki tıkanıklığı çözecek ,sorunları aşacak, işleyiş ve verimi hızlandıracak , arttıracak, etkinleştirecek bir projedir.
 
Vatandaşın devlete, devletin vatandaşa güvenini arttıracaktır. En önemlisi buluşturacaktır.
 
Ve ayrıca şuna inanmaktayım ki, kurumların yöneticilerinin ve personelinin kollektif ve dayanışma, beraberlik içinde, kurumun verimini ve potansiyelini arttıracak , geliştirecek adımların ve stratejik programların da gerçekleşmesini, devamlılığını sağlayacağı, ayrıca işleyişin önemli bir parçası olarak görüyor, değerlendiriyorum.
 
Çünkü resmi kurumlarda artacak potansiyelin ve verimin açık kapı projesiyle doğrudan bir ilişkisi bulunmaktadır. İş ruhunun ve veriminin , resmi kurumların çok daha etkileyici ve güven arttırıcı bir ortamda gelişmesini , etkinleşmesini sağlayacaktır..
 
Muğla Açık Kapı Projesinin tüm Muğla halkına yararlı olacağını düşünüyorum. Bunların ötesinde Muğla Valiliği ile Vatandaşı buluşturan bir programın vatandaşın yaşadığı yerden getireceği bir programın da adımını geliştirecek, açacaktır.
 
Tüm Muğlalılara hayırlı uğurlu olsun.