Tırhandil Cup sona yaklaşıyor…

Yarımada Gazetesi 17/03/2023 - 08:50:26 Bu haber 772 kere okundu
Tırhandil Cup sona yaklaşıyor…

 
Bodrum hafiften bahar aylarının keyfini yaşamaya başlamışken, “Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi” beşinci ayak yarışları için hazırlıkta…
Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen ve TYF, Türkiye Yelken Federasyonu’nun programlı yarışları arasında yer alan, toplam 6 ayaktan oluşan Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 2023, beşinci ayak 18-19 Mart tarihlerinde yapılacak.
Trofenin beşinci ayağı, Uğur Susam, Küçük Ziya (Tünay) ve Kıvırcık Mustafa (Cengiz) anısına yapılacak.
 Beşinci ayak cumartesi günü saat 10.00 da Bodrum Deniz Müzesi’nde yapılacak brifingle başlayacak, hafta sonu şamandıra ve coğrafi rotalarda yapılacak yarışlara 10 tirhandilin katılımı bekleniyor.
 Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 2023, dördüncü ayakta dereceye girenlerin ödülleri, 18 Mart Cumartesi saat 19.00 da Körfez Bar’da yapılacak törenle sahiplerine kavuşacak.
 
Tırhandil Cup, Bodrum’un simgelerinden biri olan ‘yaşayan efsane’ olarak adlandırılan ‘tirhandilleri’ ülkemizde ve uluslararası sularda tanıtmak ve yaşatmanın yanı sıra Bodrum’da yelken sporuna yeni bir boyut kazandırmayı da amaçlamaktadır.
 
Her teknede en az 3 lisanslı yelkencinin bulunması şartıyla olan yarışlara, misafir yelkenciler de katılabilmektedir.
 
Bodrum Kaymakamlığı himayesinde yapılan Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi’ni Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası, Denizciler Derneği, Başar Petrol, Bodrum Marine Group, Ağanlar, Bodrum Spor Yelken, American Hospital The Bodrum Cup, CodeZero.Media, Odiworks, Körfez Bar, Frenk Bodrum ve Bodrum Deniz Müzesi Yayınları destekliyor.
 
Tırhandil Cup Oktay Tüfek Torfesi 2023 Programı

  1. Ayak 07 - 08 Ocak
  2. Ayak 28 - 29 Ocak
  3. İptal edildi
  4. Ayak 04 - 05 Mart
  5. Ayak 18 - 19 Mart
  6. Ayak 08 – 09 Nisan

 

 

Yorum