BESİAD, GESİFED yönetiminde GÖREV ALDI

Yarımada Gazetesi 03/03/2018 - 08:05:12 Bu haber 1173 kere okundu
BESİAD, GESİFED yönetiminde GÖREV ALDI

Denizli < tek federasyon olan ve AYDIN-DENİZLİ-MUĞLA İllerindeki iş dünyası temsilcisi STK’ların çatı örgütü olan GESİFED, geçtiğimiz gün 8. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. BESİAD'ın da üyesi olduğu Federasyonda BESİAD Başkanı Emre Köroğlu Muğla İli Genişlemeden sorumlu Bşk. Yrd. olurken, BESİAD Başkan Yardımcısı Neslihan Nazlıoğlu da Federasyon Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldılar.
 
TÜRKONFED üyesi olan GESİFED, kendisine üye olan; Denizli Genç İşadamları Derneği(DEGİAD), Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği(DESİAD), İş ve Meslek Kadınları Derneği-Denizli Soroptimist Kulüp (DENSOR), Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği(GİKAD), Aydın Girişimci Kadınlar Derneği(AGİKAD), Türk Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği(TÜSİAD), Denizli İnşaat Malzemesi Satıcıları İş Adamları Derneği (DİMSİAD) Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ile Didim Genç İş Adamları Derneği (DİGİAD) nin delegelerinin buluştuğu yoğun katılımlı genel kurulunu DENİZLİ'de gerçekleştirdi.
 
Genel Kurulda yapılan seçimler sonucu, DEGİAD ve Denizli Soroptimist Kulübü üyesi olan ve Denizli'de yıllardır birçok STK’da, kurucu üyelik, yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlıkları yapan, seçim öncesi yönetiminde GESİFED'in başkan yardımcılığı görevini icra eden Av. Aysun NALBANT, delegelerin seçimleriyle yeni dönemin yönetim kurulu başkanı olarak seçildi.
 
GESİFED ADI REVİZE EDİLDİ
 
Geçekleştirilen Genel Kurul’da tüzük değişikliği yapıldı. Güney Ege Sanayiciler ve İşadamları Federasyonu olan GESİFED’in ismi, iş dünyasında yer alan kadınların varlığının ve gücünün yok farz edilmemesi gerektiği düşünceleriyle, ayrıca bünyesinde üye olarak 3 iş kadını derneğini de barındırması nedeniyle, adındaki "iş adamı" ibaresini kaldırdı. Genel Kuruldaki tüm katılımcı dernek delegeleri, aynı düşüncede birleşerek oybirliği ile federasyonun adını ” Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu” olarak değiştirdi.
 
Görevi devreden eski başkan Gültekin Okay SALGAR, yeni yönetime başarılar diledi ve her daim destekçi olma sözü vererek başkanlığa veda ettiği toplantıda kısa bir konuşma yapan GESİFED'in yeni başkanı Av. Aysun Nalbant,, Denizli'nin bölgeye hitap eden tek federasyonunun Denizli ve Ege Bölgesiz için önemine değindi. Nalbant, başkan seçilmekten duyduğu onuru, önceki dönem başkanın yönetiminde derneğin son derece birleştirici ve verimli girişimlerde bulunduğunu ifade etti. "Yolumuza, kurum kimliğini her şeyin üstünde tutarak ve bölgeye yararlı olmaya çalışarak sürdüreceğiz." Diyerek konuşmasını sonlandıran Av. Aysun Nalbant, GESİFED’in yeni yönetimini takdim etti.
 
Oylama sonucunda belirlenen yeni yönetim ise şu şekilde;
 
Yönetim Kurulu Başkanı Av. Aysun Nalbant, Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, Muğla İli Genişlemeden sorumlu Bşk. Yrd. İbrahim Emre Köroğlu, AYDIN İli Genişlemeden sorumlu Bşk. Yrd. Özgür Deniz, Sayman Şule Yılmaz, Genel Sekreter Sedat Doğaç, Üyeler Orçun Alptekin, Mehmet Cillov, Bekir Serdar Mutlubaş, Mustafa Kemal Şahan, Ayşe Merih Balkanay, Özlem Köseoğlu, Neslihan Nazlıoğlu, Emel Uşaklı ve TÜSİAD temsilcisi Naile Göçen Çukurova” şeklinde oluştu.

Yorum