5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlanacak

Yarımada Gazetesi 05/06/2024 - 09:25:34 Bu haber 171 kere okundu
 5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlanacak

Bodrum Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Bodrum Belediyesi tarafından çevre duyarlılığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için 6 Haziran Perşembe günü Belediye Meydanında gerçekleşecek etkinliklerle Dünya Çevre Günü kutlanacak.

6 Haziran Perşembe günü saat 10.00’da Milta Bodrum Marina’dan Bodrum Belediye Meydanına bando eşliğinde yapılacak olan kortej yürüyüşü ile başlayan program, 17.00’ye kadar Belediye Meydanında çevre temalı etkinliklerle sürecek.

“Hepimizin Bir Dünyası Var” teması kapsamında atık kıyafet defilesi, gösteriler ve atölyeler gerçekleşirken gün boyunca stantlarda pamuk şeker, patlamış mısır ve dondurma ikramı olacak.

5 Bin Fidan Dikimi

Etkinlikler kapsamında Bodrum Belediye Meydanında Algida Mutluluk Müzesi kurulacak. Algida ve TEMA Vakfı iş birliği ile Bodrum Belediyesi adına 5 bin fidan dikimi gerçekleşecek. İş birliği kapsamında dikilen fidanlar ile Bodrum’a 2024 Dünya Çevre Günü Hatıra Ormanı kazandırılacak.

Etkinlik detaylarına 444 00 48 numaralı Çağrı Merkezinden ve https://www.bodrum.bel.tr/etkinlik.php?id=1693 linkinden ulaşılabilir.

 

 

 

 

Yorum