MUĞLA ODALARINDAN ORTAK ÇAĞRI: MUĞLA SİZİ BEKLİYOR

Yarımada Gazetesi 19/08/2021 - 09:55:07 Bu haber 3908 kere okundu
MUĞLA ODALARINDAN ORTAK ÇAĞRI: MUĞLA SİZİ BEKLİYOR

Muğla İlinde faaliyet gösteren Odalar ve Borsadan ortak çağrı yayınlandı. Bodrum Ticaret Odası, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Marmaris Ticaret Odası, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Muğla Ticaret Borsası ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum, Fethiye ve Marmaris Şubelerinin ortak yayınladığı çağrıda “Birlikte daha güçlüyüz.” diyerek yola çıkan Odalar yangın sonrası hızlı bir toparlanma sürecinden sonra tüm işletmelerin misafirleri ağırlamak için hazır olduklarını belirtti.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon yaptığı açıklamada; “Önce Manavgat’ta başlayan ardından Marmaris, Bodrum, Milas ile Muğla İlçelerinde yaşanan yangınlarda halkımızın bizlere gösterdiği destekler için öncelikle teşekkür ederiz. Gün birlikte olup, beraber yeniden ayağa kalkma günüdür. Turizmin başta tarım ve hayvancılık olmak üzere 58 sektörü etkilediğini düşünürsek, bölge ekonomilerimizin daha fazla yara almaması için rezervasyonlarınızı iptal ettirmeyerek bize destek olmanızı bekliyoruz. BODTO olarak bu çağrımızla bölgelerimizdeki çalışanlara, köylüye, balıkçıya, kısacası yaşayan herkese katkı sağlamış olacaksınız.” diyerek herkesi gönül rahatlığı ile misafir etmek için beklediklerini söyledi.

BODTO Başkanı: “Gelin yangının yaralarını birlikte saralım.”

Yangın sonrası Bodrum genelinde %35 rezervasyon kaybı yaşandığını belirten Başkan Kocadon, sözlerine şunları ekledi: “Bu tüm umudunu bu sezona bağlayan işletmelerimiz için büyük kayıp demek. Başlattığımız bu kampanya ile tatilcileri Bodrum, Marmaris, Fethiye, Milas ve Datça'ya davet ediyoruz. Gelin yangının yaralarını birlikte saralım işletmelerimize sahip çıkalım. Bodrum her zamanki cazibesi ile konuklarını ağırlamaya hazır. Ayrıca bu bölgelerimizde Eylül ayı sonrasında da deniz suyu sıcaklıkları uygun,  tatil için güzel dönemler. Umuyorum ki bu sene yaz sezonu uzar ve işletmelerimiz kış öncesinde bir nebze de olsa kendini toparlayabilir."

Yorum