Mandalinci; 'Sözümüzün Arkasındayız'

Yarımada Gazetesi 26/03/2024 - 08:35:50 Bu haber 870 kere okundu
Mandalinci; 'Sözümüzün Arkasındayız'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen mahalle mitinglerine devam ediyor. Mandalinci'nin 2. mitingi Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın da katılımıyla Ortakent'te düzenlendi.

 

Pazar günü gerçekleşen mitingde konuşan Mandalinci, 1 Nisan’dan itibaren Bodrum’da halkçı, sosyal demokrat belediyeciliğin başlayacağını belirterek, “Tamer Mandalinci Bodrum’un, Bodrum’da yaşayan herkesin, her partilinin belediye başkanı olacak. 1 Nisan’da kaybedense özünü inkar edenler olacak” dedi.

Müsgebi Mahallesi Pazar yerinde coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleşen seçim mitinginde konuşan Belediye Başkan Adayı Mandalinci ilk olarak projeleri hakkında bilgiler verdi. CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, PM Üyesi Baran Bozoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaşın katılım sağladığı mitingde coşkulu anlar yaşandı.

“Biz tasarlarız, güzellikle yaparız. Biz kayırmayız. Biz insanı, insan olduğu için önemseyerek hizmet ederiz. Belediye hizmetlerini hakkaniyetli bir şekilde hayata geçiririz. Buna söz veririz ve sözümüzün arkasında dururuz. Park alanlarını imara açıp parsel parsel birilerine peşkeş çekmeyiz.” ifadeleriyle konuşmasını sürdüren Mandalinci, belediye personeline teşekkür ederek “Belediyemizin görev yapan bütün cefakar personeli daha da motive edeceğiz. Nasıl yapacağız bunu? Bir gelir adaletsizliği varsa bu adaletsizliğin karşısında dimdik duran, sorunu çözen, haklıya hakkını teslim eden bir Tamer Mandalinci olacak. Mesai arkadaşlarımın içi rahat olsun, dedikodulara kulak asmayın. Sizin hakkınızı kimseye yedirmez, sizleri asla ezdirmez, ötekileştirmez. Çünkü gücünü sizden aldığını bilir, personeli mutlu olursa vatandaşın da Bodrum'un da mutlu olacağını bilir. Göreve geldikten sonra mutlu bir belediye, mutlu bir Bodrum ve genişletilmiş hizmetlerle dolu 5 yıl geçireceğimize söz veriyorum” diye konuştu.

 

Seçim kampanyasında kullandıkları “Gümbür Gümbür Geliyoruz” sloganının da rakipleri tarafından kullanılmaya başlandığı söyleyen Mandalinci, “Eğer yenisini üretemiyorsanız, sizin için de buluruz. Taklit etmeyi bırakın, üzerinize yakışmıyor. Evet, gümbür gümbür geliyoruz. Ortakent kararını vermiş, bu kardeşlerini başkan yapacak. Yakında bu sloganı da çalarlar. Sizin cenah bilir bu işleri. Sizin cenahın parsel parsel sattıklarını, benim gibi gençler parça parça birleştirecek. Ayak seslerimizden korkar olmuşlar, bunlar gümbür gümbür geliyor demişler. Geliyoruz… Biz sahadayız. Ama bir farkımız var. Sizin gibi beş yıldan beş yıla değişen ben değiştim, ben oldum diye değil. Biz yeni hikaye yazmak üzere, hep beraber ‘ben değil biz demek’ üzere, güzel hizmetler yapmak üzere geliyoruz” diye konuştu.

Ortakent’te rakibin meclis üyesi adaylarının bulunduğu bir afişinin dikkatini çektiğini dile getiren Mandalinci, konuşmasına şöyle devam etti:

“Rakip siyasi partilerinden de çok değerli abilerimiz var. Ortakent’ten de iki abimiz var, kendilerini severim, çok da kıymet gösteririm. Ancak bizim meclis adaylarına ilişkin ‘Dikkat Ortakent'ten başka meclis üyesi yoktur, civarından olabilir’ yazmışlar. Sorarım; yerinizi, köyünüzü, köylünüzü reddediyorsanız ya bu millete nasıl sahip çıkacaksınız? Özünü inkar eden, özünden utanan zihniyetin karşısında 1 Nisan’dan itibaren Tamer Mandalinci ve aslan gibi meclis üyesi adayı arkadaşları görev başında olacak.” dedi.

ARAS: “HİZMETTE AYRIM OLMAZ, YAPAN UTANSIN”

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ahmet Aras, mitingte yaptığı konuşmada, “Biz ayrım yapmadan hizmet veriyoruz. Oyun rengine göre değil, halkın ihtiyaçlarına göre hizmet ediyoruz” dedi

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ortakent mitinginde vatandaşlarla buluştu. İktidarın CHP belediyelerine yönelik ayrımcı politikalar uyguladığını söyleyen Aras, Bodrum Belediye başkanlığı döneminde altyapıya yönelik hayata geçirilen projeleri anlattı. 

Seçim çalışmaları kapsamında Muğla'yı karış karış köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak geziklerini ifade eden Aras, “Muğla’nın her yerine gidiyoruz. Seydikemer'den Bodrum'a neredeyse 450 kilometre. Ama gece gündüz hiç yorulmadan çalışıyoruz. 5 yıl önce 2019’da bizim evladımız dediniz. Oylarınızı verdiniz. Biz de 5 yıldır büyük bir gayretle çalışmaya başladık. Osman Gürün başkanımla hiç kavga etmeyeceğim dedim. Etmedik. Altyapı da benim dedim, su da benim dedim, elektrik de benim dedim büyükşehrin bütün iş ve işlemlerinden ben de sorumluyum dedim. Her şeyden ben sorumluyum dedim” şeklinde konuştu.

“TÜRK, KÜRT, ALEVİ, SÜNNİ KİMSEYİ AYIRMADIK”

Belediye başkanlığı döneminde Bakanlığın ve Cumhurbaşkanının CHP'li belediyelere ayrımcı politikalar uyguladığını iddia eden ve sert sözlerle eleştiren Aras, “Gölköy’de Türkbükü'nde de bazı yerlerde sorunlar var. Allah'tan Turizm Bakanımız orada eski bir otel var. Orayı da satın aldı. İnşallah orada kanalizasyon yapar. Ya arkadaş merkezi hükümet, yerel yönetim ayrımı olur mu? Hangi partiden olursa olsun. Ben bu devletime 29 yıl hizmet ettim. Anadolu'nun her yerinde hizmet ettim. Devlet bir bütündür. Belediyesiyle, bakanlıklarıyla, cumhurbaşkanlığıyla, genel müdürlükleriyle bir bütündür. Kaymakamlıklarıyla, valilikleriyle, belediye başkanlarıyla hep beraber halkın hizmetindeyiz. Sen beni nasıl ayırırsın. Sen iktidar belediyesi, muhalefet belediyesi diye nasıl ayırabilirsin? Adam Hatay'a gidiyor bize oy verseydiniz enkaz altında ölmezdiniz diyor. Yazıklar olsun. Böyle bir şey söylenir mi. Sen 20 yıldır bu ülkeyi yönetiyorsun. Ayıptır. Sen herkese eşit davranmak zorundasın. Cumhurbaşkanı yemin ediyor, eşitlik yemini ediyor. Herkese eşit davranacağım diyor. Biz belediyeden hizmet almak isteyen hiç kimseyi ya ayırdık mı? Sen Türk'sün, Kürk'sün, Alevisin, Sünni’sin diye ayırdık mı? Herkese eşit hizmet ettik. Oy veren, vermeyen, bana destek vermeyen muhtarlarımı ben çok iyi biliyorum. 56 tane muhtarından bir tanesine eğer bu beş yıl içerisinde muhtarım sen benim rakibimi destekledin o yüzden kusura bakma ben sana hizmet etmeyeceğim dediysem bugün burada istifa ederim” ifadelerini kullandı.

“8 KİLOMETRE YOLU YAPAMADIN, YILLARCA HASTANEYİ SÜRÜNDÜRDÜN”

Aras, Muğla’da yapılması planlanan yatırımlara engel olunduğunu söyledi. Aras, “Hangi partiden olduğuna bakmazsın. Devlet imkanlarıyla sonuna kadar bu hizmeti buraya getirirsin. Bizim Ortakent-Yalıkavak yolu başladığı zaman 2015’te daha Çanakkale Köprüsü yoktu. 8 yılda yolun haline bak. Karayolları'nın orası, belediyenin değil. Ne büyükşehirin ne Bodrum Belediyesi'nin. Karayolları'nın yeri orası. 8 kilometre yolu yapamadın kardeşim ya. Devlet imkanlarıyla bu kadar büyük güçle yapamadın. Hastaneyi yıllarca süründürdün ya kardeşim. Bodrum'un nüfusu olmuş 500 bin. Kardeşim kesenin ağzını açtın mı, bize dil uzatıyorsun. Bu memleket turizm memleketi, buradan hizmet alan, yabancısı var, yerlisi var, AK Partilisi var, İYİ Partilisi var, MHP'lisi var ayırmadan hizmeti getirsene kardeşim. Sen devletsin. Niye ayırıyorsun? En sonunda Büyükşehir'i sıkıştır sıkıştır ve hadi bakalım kazdık yolu. Tam da seçim öncesi kazdık. Neyse ki bitti. Ama yani bu kaçak ve çatlaklar için patlaklar için Muğla Büyükşehir Belediyesi 2021 yılında Fransız Kalkınma Ajansı'na tam 217 milyon dolar kredi buldular. Bugünkü parayla 6 milyar 34 milyon lira yapıyor. Bakın çok büyük bir para. Bunu büyükşehir kredi olarak alacaktı, geri de ödeyecekti. Yani devlete beş kuruş ağırlığı yok, yükü yok. Bunun ilk dilimi olan, 63  milyon doları 2 senedir Cumhurbaşkanı masasında bekletiyor. Ya sen kimin parasını kimden sakınıyorsun kardeşim ya?” diye konuştu.

“MASKELERİNİN ARKASINDA GAFFAR OKAN’IN KATİLİ HÜDAPAR VAR”

Konuşmasında rakiplerine sert çıkan Aras, “Hakkımı da kimseye yedirmem, söke söke de alırım. Ya bu milletin bu hakkını ver. Ayıptır. 5 yıllık tecrübemiz var. Büyükşehirin iş ve işleyişini öğrendik biliyoruz. Yetkilerin yüzde 28’i ilçe belediyesinde yüzde 72’si büyükşehir belediyelerinde. Muğla'yı niye büyükşehir ettiler durduk yerde? Bütün yetkiler Bodrum Belediyesi'ndeydi. Altyapısı da, toplu ulaşımı da, kanalizasyonu da, yolu da, suyu da. Biz kendi kendimize iyi kötü yetiyorduk. Ne oldu da Muğla'yı büyükşehir belediyesi yaptılar? Ve daha birçok yeri neden yaptılar biliyor musunuz 2014’te? Kırsal mahalleleri de şöyle bir işin içine koyalım da il sınırlarını büyükşehir sınırlarına dahil edelim. Böylelikle  kırsaldan oy alarak burayı da AKP'li yaparız diye düşündüler. Ama Muğla buna geçit vermedi ve vermeyecekler. Çünkü Muğlalı zekidir, Muğlalı uyanıktır, Muğlalı efedir, Muğlalı yemez bunları arkadaşım. Bugün de görüyoruz. Her seçimde bizim karşımıza başka partiden çıkan arkadaşlar var. Bir gün oradan bir gün buradan, bugün başka yerden. Hayırlısı olsun, kendilerine Allah selamet versin, başarılar diliyorum. Ama bugün kullanmadığınız logoların altında, o maskelerinizi çıkardığınızda o maskelerin arkasında kimin olduğunu Muğla Bodrum çok iyi biliyor. Orada Gaffar Okan’ın katili HÜDAPAR var arkadaşlar. Herkes bunun bilincinde olsun lütfen. Orada kimler var hepiniz biliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum