KIZILBÜK GYO’DAN 4 MEVSİM TURİZM PROJESİ

Yarımada Gazetesi 20/09/2022 - 09:29:01 Bu haber 3553 kere okundu
KIZILBÜK GYO’DAN 4 MEVSİM  TURİZM PROJESİ

Marmaris İçmeler Mahallesinde Sinpaş tarafından yapılması planlanan “Marmaris Kızılbük Resort Otel ve Devremülk”  projesi Marmaris turizmine hareket katacak.  Bölgeye ve ülkesine değer katma gayretinde olan Sinpaş Grubu kendi öz kaynağıyla Marmaris’te geliştirdiği Kızılbük Thermal Wellness Resort projesiyle 400 milyon dolarlık yatırım gerçekleştiriyor. Aktif olarak bin kişiye, tamamlandığında yaz kış yaklaşık 2 bin direkt çalışana istihdam sağlayacak projenin, 3 bine yakın kişiye de dolaylı istihdam sağlayacağı ön görülüyor. Projeyle dört mevsime yayılabilecek ve bu sayede küçük esnaftan bölge halkına kadar tüm Marmarisliler için ekonomik bir canlanma ve refahın önü açılacak.
 
Marmaris İçmeler Mahallesinde Sinpaş tarafından yapılması planlanan Kızılbük Thermal Wellness Resort, projesi Marmaris turizmine hareket katacak.  
 
DEV YATIRIM
 
Bölgeye ve ülkesine değer katma gayretinde olan Sinpaş Grubu kendi öz kaynağıyla Marmaris’te geliştirdiği Kızılbük Thermal Wellness Resort projesiyle 400 milyon dolarlık yatırım gerçekleştiriyor. Aktif olarak bin kişiye, tamamlandığında yaz kış yaklaşık 2 bin direkt çalışana istihdam sağlayacak projenin, 3 bine yakın kişiye de dolaylı istihdam sağlayacağı ön görülüyor.
 
12 AY TURİZM
 
Tamamen bittiğinde, sadece yazın değil, termal tesis hüviyetine sahip olması ve donatıları sayesinde tüm yıl boyunca binlerce kişi bölge de konaklama yapacak ve Marmaris/İçmeler’e canlılık getirecek. Marmaris’e ve ülkemize yaz kış daimi katma değer üreten bir işletme olacak. Marmaris ve çevresi sadece yaz turizmi ile yılın 4 ayı turizm geliri elde edebilirken, yıllar sonra bölgeye yapılan bu dev yatırım sayesinde artık yaz dışında, sonbahar ve kış sezonunda da turizmden gelir kazanır noktaya gelecek.
 
KIZILBÜK PROJESİ HAKKINDA
 
Kızılbük Thermal Wellness Resort, Türkiye’nin en önemli tatil destinasyonlarından biri olan Marmaris'in en seçkin bölgelerinden İçmeler-Kızılkum'da deniz ve doğanın birleştiği özel bir koyda yer alıyor. 
 
Proje, kendi bünyesinde bulunan thermal tesisi ve donatıları sayesinde yaz kış hizmet verecek olup, oteli yanında devre mülk üniteleri ile bölge de farklılaşan bir konsepte sahip olacak. 
 
Kızılbük projesi; özel koyları bulunan, termal suların ve kızıl kumların içinde yükselen, iç ve dış pazara yönelik, kriterleri uluslararası standartlarla belirlenmiş çok özel bir konsepte sahip. 
 
Tüketicinin ömür boyu tapularına sahip olacakları devre mülk imkanlarıyla ve üstün hizmet anlayışıyla tasarlanmış projenin tapuları, ömür boyu sahiplik sağladığı gibi miras yoluyla da devredilebiliyor.
 
PROJENİN EKONOMİYE VE TURİZME KATKILARI
 
Kızılbük Thermal Wellness Resort tamamlandığında yılın her döneminde, dört mevsim aktif olacak ve bölge ekonomisine ciddi bir katkı verecek.
 
Yıl boyunca yaklaşık 2 bin kişiye direkt istihdam sağlayacak olan proje, buna ek olarak 3 bine yakın kişiye de dolaylı istihdam imkanı sunacak.
 
Tamamlandığında yine her mevsimde anlık binlerce kişinin konaklayabileceği büyüklükte olan proje, Marmaris’e ve ülkemize yaz-kış daimi katma değer üreten bir işletme haline gelecek. 
 
Bölgenin sadece “yaz turizmi konseptli” yapısı gereği uzun yıllardır kısıtlı bir dönemde aktif olan istihdam ve ticaret olanakları; proje ile dört mevsime yayılabilecek ve bu sayede küçük esnaftan bölge halkına kadar tüm Marmarisliler için ekonomik bir canlanma ve refahın önü açılacak.
 
PROJENİN TARİHÇESİ 
 
Fotoğrafta yer alan ve bugün kısmen güçlendirilen kısmen yıkılıp yeniden yapılan otel 1993 yılında Hattat’lar tarafından yapılıyor.
 
İmar izinleri de yeni değil 1986 yılına ait. Hattat’lar batıp oteli tamamlayamayınca bu otel ve arazi bir atıl olarak kalıyor, zaman zaman AKUT ekiplerince deprem ve doğal felaketlerde kurtarma operasyonları nasıl yapıların tatbikat alanı olarak kullanılıyor.
 
Sinpaş tarafından 2008 yılında alınarak yıllar süren titiz bir araştırma ve 400 milyon dolarlık yatırımlarla turizme hizmet edecek uluslararası bir proje üretiliyor.
Tamamen bittiğinde, sadece yazın değil, termal tesis hüviyetine sahip olması ve donatıları sayesinde tüm yıl boyunca binlerce kişi bölge de konaklama yapacak ve Marmaris/İçmeler’e canlılık getirecek, Marmaris’e ve ülkemize yaz kış daimi katma değer üreten bir işletme olacaktır. Marmaris ve çevresi sadece yaz turizmi ile yılın 4 ayı turizm geliri elde edebilirken, yıllar sonra bölgeye yapılan bu dev yatırım sayesinde artık yaz dışında, sonbahar ve kış sezonunda da turizmden gelir kazanır noktaya gelecek.
 
Termal tesisler sayesinde bölgeye 4 mevsim turist akını olacak
 
Marmaris İçmeler’e termal bereketi 
Marmaris İçmeler, termal turizmin merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Sadece yaz mevsiminde aktif olan bölge, büyük ölçekli termal turizm yatırımları ile yılın dört mevsimi canlanacak.
Marmaris’in cennet köşelerinden İçmeler, turizm yatırımcılarının gözdesi olmaya devam ediyor. Doğal termal kaynakları ile dikkat çeken İçmeler, yatırımlarla gelişmeye devam ediyor.
Sadece “deniz, kum, güneş” turizmi ile değil, doğal şifa kaynağı termal suları ile de öne çıkan bölgede hayata geçecek yeni projeler, İçmeler’i tüm yıl boyunca turizm merkezi haline dönüştürecek.
Yaz- kış hem turizm geliri hem istihdam yaratacak …
İrili ufaklı onlarca termal tesisin hizmet verdiği İçmeler’ deki son yatırımlardan biri de Kızılbük GYO’ya ait Kızılbük Thermal Wellness Resort. 400 milyon dolarlık yatırım bedeli ile Türkiye’nin en önemli turizm yatırımlarından biri olan projenin hem sosyal hem ekonomik anlamda Marmaris İçmeler’e büyük canlılık getirmesi bekleniyor. Marmaris’e ve Türkiye’ye yaz kış daimi katma değer üreten bir işletme olması hedeflenen proje tamamlandığında, 2 bin kişiye direkt, 3 bin kişiye de dolaylı istihdam sunması öngörülüyor. 
Hem deniz hem termal bir arada
Kızılbük Thermal Wellness Resort, Türkiye’nin en önemli tatil destinasyonlarından biri olan Marmaris'in en seçkin bölgelerinden İçmeler-Kızılkum'da yer alıyor. Sinpaş imzalı projede devremülklerin yanı sıra otel, kongre merkezi, 7 bin 485 m2 alana sahip termal wellness merkezi, termal SPA, 10 bin 500 m2 büyüklüğündeki su parkı da yer alıyor.  Kendi bünyesinde bulunan thermal tesisi ve donatıları sayesinde yaz kış hizmet verecek olan tesis, otelin yanında devre mülk üniteleri ile bölgede farklılaşan bir konsepte sahip olacak. Projenin devre mülk etabı yasal olarak konut statüsünde olup tüketicisine ömür boyu sahiplik sağlayan tapu teslim ediyor. 
 

 

Yorum