İYİ Parti Milletvekili Adayı Mehmet Tosun Bodrum’da oda başkanlarını ziyaret etti

Yarımada Gazetesi 19/04/2023 - 09:04:07 Bu haber 1690 kere okundu
İYİ Parti Milletvekili Adayı Mehmet Tosun Bodrum’da oda başkanlarını ziyaret etti

İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, seçim çalışmalarına tüm Muğla sathında devam ediyor. Partisinin üçüncü sıra milletvekili adayı olan Mehmet Tosun, seçim çalışmaları kapsamında Bodrum'da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerini, meslek odaları ile sürdürdü. Ziyaretlerin gündeminde, esnafın ve vatandaşın belini büken ekonomik kriz, 2023 yılı turizm sezonundan beklentiler ve seçim vardı. İyi Partili Mehmet Tosun, seçim çalışmaları ve partisinin projeleri hakkında meslek odası başkanlarını bilgilendirerek, 14 Mayıs'ta Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti'ye destek istedi.
 
Partisinin Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber ve yönetim kurulu üyeleriyle meslek odalarını ziyaret eden İYİ Parti Milletvekili Adayı Mehmet Tosun'un ilk durağı, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) oldu. BODTO Başkanı Mahmut Kocadon ve Meclis Başkanı İlhan Ersan ile görüşen Tosun, Bodrum'un 30 yılı aşkın bir süredir Ankara siyasetinde temsil edilememesini büyük eksiklik olarak gördüklerini ifade etti. Tek adama dayalı Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ülke siyasetine ve ekonomisine giderek ivme kaybettirdiğini belirten Tosun "Demokratik, adil, zengin, eşitlikçi ve güçlü bir Türkiye hedefimiz var. Bir taraftan geliştirilmiş parlamenter sisteme geçişi sağlarken, bir taraftan da ekonomide ve siyasette istikrar sağlayarak, vatandaşımızın alım gücünü düzeltmek zorundayız. Bunun için göreve talibiz” dedi.
 
Esnafın, toplumun çimentosu olduğunu söyleyen Tosun, Bodrum, Fethiye, Marmaris gibi turizm bölgelerinde düşük ve orta gelirli vatandaşlar ile kamu çalışanlarının barınma ve konut sorununun öncelikli çözüm bekleyen konuların başında geldiğini kaydetti. Muğla’nın iç kesimlerinde de yüksek kira ve konut krizi yaşandığını belirten İYİ Parti Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, “Turizm kentleri, artan kiralar nedeniyle artık sürgün bölgesine dönüştü. Öğretmenler, hekimler buraları terk ediyor. Gençlerin yüzde 67’si geleceği Türkiye dışında görüyor. Böyle bir ortamda, esnafımızın ayakta kalmasını nasıl bekleyebiliriz? İlimizde yoksulluk ve gelir eşitsizliği giderek artıyor. Başta turizm ve tarım olmak üzere, her sektörde ciddi bir istihdam ve gelir sorunu var. Bu sorunları doğru strateji ve politikalarla çözmek zorundayız” diye konuştu. 
 
İYİ PARTİ’NİN HER SEKTÖRE İLİŞKİN ÇÖZÜM VE PROJELERİ HAZIR
 
İYİ Partili Tosun, daha sonra Bodrum Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı ile bir araya geldi. Şoför esnafının sadece ekonomi değil, Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan sorunlarla da yüz yüze kaldığını belirten Tosun, yasanın Millet İttifakı döneminde revize edileceği müjdesini verdi. Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Başeymez de, İyi Parti heyetini makamında misafir ederek, Bodrum esnafının yaşadığı sorunlar ve siyasetten beklentilerini anlattı. Heyet daha sonra TÜRMOB Bodrum Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Akdoğan ve Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz ile bir araya geldi. 
 
Mehmet Tosun, İYİ Parti’nin seçim beyannamesinde, illere ve sektörlere özel hazırlanan 3 bin maddelik projelere yer verildiğini belirterek kalkınma odaklı ekonomik hedeflerin, “Kişiye Özel Seçim Beyannamesi” uygulaması kapsamında 85 milyon vatandaşın erişimine açıldığını söyledi. 
 

Yorum