İyi Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber: Bodrum’un İki Eli Yakanızda Sayın Bakan

Yarımada Gazetesi 14/05/2022 - 09:15:38 Bu haber 3964 kere okundu
İyi Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber: Bodrum’un İki Eli Yakanızda Sayın Bakan

İyi Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber Bodrum Türkbükü’nde 25 bin metrekarelik ormanlık alanını kendi otel arazisine dahil etmek isteyen Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy hakkında basın açıklaması yaptı, Kanber bakanı istifaya çağırdı.
 
İyi Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’ndan yapılan basın açıklaması şöyle;
 
Türkbükü’ne yapacağı tatil köyüne 25 bin metrekarelik orman arazisinin de dahil edilmesi için Turizm Bakanlığı’na başvuran Bakan Ersoy, kendi başvurusunu uygun bulup onayladı! Şimdi tek umudumuz, Turizm Bakanı Ersoy’un bu yapılanı yanlış bulup yargıya başvurması!
 
Bize göre siz artık Kültür ve Turizm Bakanı değil, ETS Bakanısınız! Kaldı ki Kültür ve Turizmden Sorumlu ‘Bakan’ olsaydınız, kendi otelleriniz için orman alanı tahsis edip, yol yapmak yerine turizmcilerin sorunlarına çözüm bulmaya çalışır, sektörün içine girdiği darboğazdan kurtulabilmesi için siyaset üretirdiniz! Turizme dair en küçük bir endişeniz, kaygınız olsaydı Bodrum’da kendi otellerinizin derdine düşeceğinize Bodrum için bir şeyler yapardınız! Eşeleyip bıraktığınız Kızılağaç yolu gibi, milleti de kaderine terk etmezdiniz!
 
Bu millet, kendi çalıp kendi oynayan Bakanlardan (!) bıktı! Sağlık Bakanı devletin arazisine hastane yapar, Turizm Bakanı kendi otellerini büyütmek için Hazine arazilerini gasp eder, Ticaret Bakanı başında olduğu bakanlığa kendi şirketinden dezenfektan satar! Siz bunun için mi bakan oluyorsunuz? Bu nasıl bir aymazlıktır, bu nasıl bir gözü dönmüşlüktür? Siz siyasi parti misiniz, yoksa organize suç örgütü mü?
 
O KOLTUKTA OTURMAYIN!
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir bakanı, kendi şirketi için memleketin ormanını, arazisini şahsına tahsis edemez! O koltukta bir dakika bile oturamaz! Kendi bakanlığına tahsis için başvurup, kendi eliyle onaylayan bakan olarak Türkiye tarihine geçen Sayın Mehmet Nuri Ersoy’u istifaya davet ediyoruz. Bir dakika bile o koltukta oturmamalıdır.
 
Sayın Cumhurbaşkanı’na da buradan bir mesaj gönderiyoruz: “Şükretmeyi önce kendi bakanlarınıza öğretin! Görüyorsunuz; aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yiyorlar fakat doyamıyorlar!”
 
Ormanlarımız, koylarımız, meralarımız parsel parsel elden gidiyor. Korunması gereken yerleri, bu ülkenin Kültürü ve Turizminden Sorumlu Bakanı katlederse, geri kalanlar ne yapmaz? Bu vatan, tarihinde görmediği bir ihanet, yağma ve talanla karşı karşıya! Ufukta sandık var ve baktınız ki işler sarpa sarıyor, yangından mal kaçırır gibi talan etmeye başladınız memleketi! Bunun adı ihanettir!
 
Bu yağma düzeni, elbet bir gün sona erecek. Bu millet sizi suç ortaklarınızla birlikte sandığa gömecek.
 
Ormanlarımız, meralarımız, topraklarımız, denizimiz, AKP yağmasından kurtulana kadar mücadeleye devam.
 
İktidar partisinin küçük ortağına da bir sözümüz olacak! Bodrum’un derdine düşmüş gibi yana yakıla ‘ittifak’ çağrıları yapan MHP İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, Turizm Bakanı’nın inşa edeceği otel için 25 dönümlük orman arazisini şahsına tahsis etmesi konusunda ne düşünüyor çok merak ediyoruz! Tıpkı sizin de söylediğiniz gibi “Bodrum’un gidişatı hiç iç açıcı değil!”
 
Ama elbette o sandık gelecek! Bodrumlu, bu talana, bu gaspa sessiz kalmayacak! Az Kaldı!

Yorum