Daha Yeşil Bir Gelecek İçin ‘Hapimag Green Team’den Çevre Temizliği

Yarımada Gazetesi 13/09/2019 - 08:41:59 Bu haber 3042 kere okundu
Daha Yeşil Bir Gelecek İçin ‘Hapimag Green Team’den Çevre Temizliği

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum gönüllüleri düzenli olarak gerçekleştirdikleri temiz çevre hareketine bir yenisini daha ekleyerek Bodrum- Yalı bölgesinde geniş çaplı bir çöp toplama etkinliğine imza attı.15 Eylül Dünya Temizlik Günü’ne özel düzenlenen bu etkinliğe çevre otellerin yanı sıra, Hapimag misafirleri de destek verdi.
 
Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak ve doğal mirasımızı korumak için Hapimag Sea Garden Resort Bodrum gönüllülerinin oluşturduğu ‘Green Team’ çevre temizleme etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. 11 Eylül 2019 tarihinde 25 gönüllüden oluşan ‘Hapimag Green Team’ otelin bulunduğu Bodrum Yalı Mevkiinde geniş çaplı bir çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe çevre otellerin çalışanları da destek verdi. 
“Geleceğe temiz bir dünya bırakmak en temek görevimiz”
 
Düzenli aralıklarla yapılan çevre etkinliklerin tamamen gönüllülük çerçevesinde düzenlendiğini belirten Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Genel Müdürü Kerem Demirkol, geleceğe temiz bir dünya bırakmanın başta bir birey olarak en temel görevimiz olduğunun altını çizerken ‘özellikle turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler olarak doğanın korunması için daha fazla çalışmalı ve elimizi taşın altına koymalıyız. Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’un en önemli özelliklerinden birisi tamamen doğa ile bütünleşmiş tesis olmasıdır. Dolayısıyla çevremizdeki doğayı korumak ve bu davranış şeklini diğer işletme ve insanlara da aşılamak bizim temel sorumluluklarımızdan birisidir” dedi. Demirkol, kurdukları Green Team ekibiyle düzenli aralıklarla otel dışında kalan bölgelerde çöp toplama etkinlikleri düzenlediklerini, bu etkinliklerin diğer işletmelere de örnek olmasını dilediklerini belirtti. 
 
Yaklaşık 4 saat süren çevre temizliği sonrasında 50’ye yakın gönüllü 50 adet büyük boy çöp poşeti topladı. Deniz kıyıları, ormanlık alanlar ve yol kenarlarında yapılan çevre temizliği sonunda en çok toplanan çöplerin başında cam ve plastik atıklarının yer aldığı gözlemlendi. 

Yorum