Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu 5 Ekim’de

Yarımada Gazetesi 27/09/2018 - 08:27:12 Bu haber 836 kere okundu
Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu 5 Ekim’de

Kımız Organizasyon tarafından gerçekleştirilen Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu, spor tutkunlarına Bodrum’un muhteşem güzelliklerini yaşatırken, geri kalanlara da festival havası getirecek! Sarı Yaz Bodrum’da birbirinden hareketli etkinliklerle renkleniyor. Bu organizasyonlar içinde şüphesiz en iddialısı Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu olacak… Tarih 5-6 ve 7 Ekim… Türkiye’nin dört bir yanından ve elbette Avrupa ülkelerinden 1000’den fazla spor tutkunu Bodrum’u koşmak için kayıt yaptırdı bile! 
 
Türkiye’nin ilk Maraton festivali, hem yarışları, hem eğlenceleri, hem de sosyal sorumluluk yönüyle gerçekten benzersiz bir etkinlik olarak planlandı. Ekim ayının ilk haftası düzenlenecek olan Bodrum Yarı Maratonu; 21k,10k,5k, takımlar yarışıyor etapları ile tarih ve güzellik dolu parkurunda; Myndos kapısı, Antik Tiyatrosu, Bitez ve Kumbahçe sahilleri ile tüm koşu sevenleri ve ailelerini heyecanla bekliyor.Bu maratonda koşmak ayrı bir keyif olacak. Parkurlar, özel olarak planlandı ve duyurusu yapıldı. Kayıtlar hala devam ediyor ama siz yine de elinizi çabuk tutun. Çünkü inanılmaz bir başvuru var. Limit konabilir! Peki güzergahlar nasıl? İşte size detaylı bir tur; kayıtlar ise https://www.bodrumyarimaratonu.com/ adresinden yapılabilir.
 
MYNDOS 5K YARIŞ PARKURU
 
Küçük büyük, yaşlı genç, kadın erkek her kesimden koşmayı seven herkesin katılabileceği 5k yarışları, 7 Ekim Pazar günü saat 08.00’de Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayacak. Yarışı maksimum tamamlama süresi 90 dakika… Bodrum Meydanı’ndan başlayacak yarış, marina istikametinden devam ederek tarihi Myndos Kapısı’na ulaşacak ve Bodrum’un eşsiz güzellikteki manzarası ile Antik Tiyatro’nun tarih kokan basamaklarını yan yana getirerek keyifle bitiş çizgisine ulaşmanızı sağlayacak. Finish noktasında sanmayın ki bir başınıza soluklanacaksınız! Finish inanılmaz bir atmosferle taçlanacak. Atatürk Caddesi’nden itibaren yarışçıları müthiş bir karşılama komitesi selamlayacak. Carnaval Turco ekibi, yarışçılara unutamayacakları bir finish yaşatacak.
 
KARIA 10K YARIŞ PARKURU
 
10K yarışları yine aynı gün, yani 7 ekim pazar günü saat 08.00’de Bodrum Belediye Meydanı’ndan start alacak. Bu kez önünüzde tam 120 dakika var! Bodrum Meydanı’ndan başlayacak yarış, marina istikametinden devam ederek tarihi Myndos Kapısı’na ulaşacak ve Bodrum’un eşsiz güzellikteki manzarası ile Antik Tiyatro’nun tarih kokan basamaklarını yan yana getirecek. Eski Bodrum istikametinden Bodrum Limanı’nı ve Paşatarlası’nı kat ettikten sonra TMT Otel’in önündeki üst geçitten dönerek Kumbahçe, Azmak Başı, barlar sokağı istikametinde bitiş çizgisine ulaşılacak. Bu rotada tam 3 adet kontrol noktası olacak.
 
HALIKARNASSOS 21K YARIŞ PARKURU
 
7 Ekim pazar günü, yine Bodrum meydanından aynı saatte start alacak koşucular, yaklaşık 4 saat boyunca ter dökecek. Bodrum Meydanı’ndan başlayacak yarış, marina istikametinden devam ederek tarihi Myndos Kapısı’na ulaşacak, buradan Gümbet sahiline dönecek. Yarışçılar Bitez ve Konacık üzerinden küçük bir sahil turu yaptıktan sonra ile yaptırdıktan sonra eşsiz güzellikteki Bodrum manzarası ile Antik Tiyatro’nun tarih kokan basamaklarından Kumbahçe sahiline iniş yapacak.
 
TAKIMLAR YARIŞIYOR
 
Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu’nun en farklı etabı ise bu olacak! Tek yapmanız gereken, her yarışçının farklı bir parkuru tercih ederek kayıt olması… İster bir koşu grubunun 3 üyesi, isterseniz 3 arkadaş, birlikte kendi takım isminizle yarışacağınız bir ekip oluşturun hiç fark etmez! Bu yarışta en hızlı olan ekip kazanacak.
 
ÖDÜLLERE DOYMAYACAĞIZ
 
Yarışların hemen ardından ödül töreni gerçekleşecek. Genel klasmanda para ödülleri var.
Yaş grupları sadece kupa almayacak. Çok güzel sürprizler olacak onlar için. Organizasyon komitesi “Amatör ruhu yaşatmak istiyoruz” diyerek ödüllere ayrı bir önem verdiklerini vurguluyor.
 
 
Evren Can Gündüz konseri, ödül töreninden hemen sonra… Akşam Mandalin’de finish parti var. Madalyasını getiren içkisini alacak. Bir de pasta kesilecek elbette.
Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu’nun organizasyonunu gerçekleştiren Kımız Bodrum Organizasyon Proje Direktörü Engin Çetinay, yarı maratonun parkurunu geleceğe dönük planladıklarını söyledi. Çetinay, “Çok basit bir yarı maraton olmasını istemedik. Git-gel parkur olmasını tercih etmedik. Bütün Bodrum’u dolaşan bir parkur, uluslararası bir yarış standartlarında olacaktı. Bizim hedefimiz gelecek sene 3 bin kişi katılımlı bir maraton düzenlemek. Amacımız, finish’ten geçen yarışçının bir hafta bunun etkisinde kalması. Sosyal medyada çok konuşulacak bir yarış bu. İnsanlara yaşayan anılar, yaşayan ürünler bırakacağımız bir organizasyon için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
 
Organizasyon süper, ekip süper, Bodrum zaten süper… E daha ne isteyelim? Ekim ayına festival tadında, şenlikle gireceğiz. Ve bakalım bu organizasyonda daha neler yaşayacağız. Takipte kalın!

Yorum