BODTO MECLİSİ EYLÜL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Yarımada Gazetesi 02/10/2019 - 08:55:24 Bu haber 2997 kere okundu
BODTO MECLİSİ EYLÜL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Bodrum Ticaret Odası Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1 Ekim 2019 Salı günü Meclis Salonunda gerçekleşti. BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan toplantının gündemini Meclis üyelerine okuyarak toplantıyı başlattı.

 

Odamız aylık faaliyetlerini meclis üyeleri ile paylaşan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, 27 Eylül Cuma günü Odamızda gerçekleşen Bodrum Rusya ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri Etkinlikleri” kapsamında iki ülke arasında “Rusya-Türkiye Ekonomik ve Endüstriyel İşbirliği” konulu toplantı hakkında bilgi verdi.

 

Bodrum’u Rusya’da tanıtmak, gelen turist sayısını arttırmak, mavi yolculuğu tanıtıp deniz turizmini geliştirmek, yat imalatı, Ege Mutfağı ve iş platformu oluşturulup karşılıklı çalışmalar yapılması hakkında görüşüldüğünü. Rus misafirlerin Türkiye’de bir platform kurarak Bodrum turizminin 12 aya uzatılması için çeşitli festivaller ve organizasyonların yapılması önerileri olduğunu anlattı. Ayrıca gastronomi dalında Ege Mutfağı olarak Rusya’da çalışmalar yapılmasının görüşüldüğünüde sözlerine ekledi.

 

Bu ilişkilerin geliştirilmesi için ilgili konular hakkında Meclis toplantısına davet edilen TURRUS Derneği Başkanı Dr. İvan Starodubtsev konuşmacı olarak kürsüye geldi.

İvan Starodubtsev; Rus Türk Bodrum Platformunu kurarak buradan tüm yöreye genişleyen sivil “iş insanları inisiyatifi” oluşturmak konusundaki fikirlerini anlattı ve Türk Rus ticari hayatını geliştirecek sektörel komiteler kurarak çalışmalar başlatılmasını arzu ettiklerini vurguladı. Söz alan BODTO Meclis Üyeleri Bodrum’da Rusça kurslarının verilmesi, Bodrum Cup’a Rus Heyetinin davet edilerek Bodrum’un en büyük etkinliği hakkında bilgi edinmelerinin önemini vurguladı

 

Starodubtsev’in konuşmalarından sonra toplantının diğer gündem maddelerine geçildi.

Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder Oda faaliyetleri ve 2005-2019 yılları çalışmalarımız hakkında bilgilendirme yaptı. İstatistik rakamlarını üyelerle paylaştı.

 

Ağustos ayı mizanı meclis üyeleri tarafından görüşülerek onaylandı. Gündem maddelerinde yer alan üyelerimiz tarafından talep edilen fiyat tarifeleri BODTO Meclisi tarafından onaylandıktan sonra sair işlerin görüşülmesiyle toplantı sona erdi.

Yorum