BODRUM BELEDİYESİ'NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

Yarımada Gazetesi 10/09/2019 - 08:41:06 Bu haber 3613 kere okundu
BODRUM BELEDİYESİ'NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası ile Bodrum Belediyesi Personel A.Ş. arasında işletme toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Bodrum Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleşen imza törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Ender Akbay, Belediye İş Sendikası Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Cem Özer, Bodrum Belediyesi Personel A.Ş. adına sendika yetkilisi Öner Kıvılcım, Belediye İş Sendikası Muğla Şube yönetim kurulu üyeleri Mehmet Barut ve Mustafa Akgün katıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından yaptığı konuşmada Belediye çalışanlarının özlük haklarına büyük bir titizlikle yaklaştıklarını belirterek “Sendikalar kendi üyelerinin haklarını sonuna kadar koruyup kollarken biz de çalışanlarımızın maaş, ikramiye ve tüm özlük haklarının tam olarak teslim edilmesi noktasında büyük gayret gösteriyoruz. Belediye personelinin maaşları ve ikramiyeleri zamanında ödenmeye başladı. Belediyemizin imkanları her geçen gün artıyor. Bundan sonra hiçbir personelin alacağı kalmasın istiyoruz. Böylece kendilerini işlerine tam anlamıyla verebilirler. Ben personel özlük haklarında iyileştirmeler yapılması gerektiğine inanıyorum.  Sendikamızla istişare ederek bunları yakın zamanda uygulayacağız.”diye konuştu.

Bodrum Belediyesi çalışanları arasında bir ücret dengesizliği olduğunu da vurgulayan Başkan Aras, “Bu imzaladığımız sözleşmeler, o iyileştirmelerin ve dengenin sağlanması noktasında çok önemli bir adım. Ben arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Ender Akbay ise şunları söyledi;

“Bugün imzaladığımız sözleşme yeni kadroya geçen arkadaşlarımızı ilgilendiriyor. Yalnız bir gerçek var KHK kapsamında olduklarından dolayı çok fazla bir şey değil. İlk 1.1.2020'de başlayan bu toplu iş sözleşmesinin ilk altı ayı KHK gibi gidecek. Biz belediye başkanımız ve komisyonla Haziranın başında veya Mayısın sonu gibi tekrar bir araya gelerek arkadaşlarımızın geleceğini hazırlayacağız. Bu adımın "Emek en yüce değerdir "diyen bir partinin kuruluş yıldönümüne, güzel bir güne denk gelmesini sağladık. Anlaşmayı daha önce sağlamıştık ama imzayı bugüne bırakmıştık. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. "

 

Yorum