Bahçeşehir çocukları ambulans inceledi

Yarımada Gazetesi 24/03/2017 - 14:07:23 Bu haber 3156 kere okundu
Bahçeşehir çocukları ambulans inceledi

 

Bodrum Bahçeşehir Koleji Anaokulu, “Taşıtlar” ve “Meslekler” teması kapsamında Özel Bodrum Hastanesi Ambulans ve ilkyardım ekiplerini konuk etti. Nasıl ambulans çağırılacağını ve acil durumda ne yapmaları gerektiğini öğrenen minikler aynı zamanda tam donanımlı bir ambulansı da inceleme fırsatı buldu.

 

Bahçeşehir Bodrum Koleji Anaokulu’nun kodlama ve robotik, çift dilli eğitim, finans okuryazarlığı, dünya vatandaşlığı, farklı düşünme ve problem çözme, mathazone, bilim ve matematik uygulamaları kapsamında ele alınan tema başlığında bu kez “taşıtlar” ve “meslekler” teması vardı.

Özel Bodrum Hastanesi Ambulans ve ilkyardım ekiplerini konuk eden Bahçeşehir Anaokulu, öğrencilerine, acil durum ile karşılaştıklarında nasıl ambulans çağıracaklarını ve ne yapmaları gerektiğini ilkyardım ekipleriyle birlikte eğlenceli bir şekilde gösterdi. Özel Bodrum Hastanesi ilkyardım ekipleriyle sohbet eden ve meraklarını gideren öğrenciler, etkinliğin sonunda ise tam donanımlı bir ambulansı inceleme fırsatı buldular. Ambulansın tüm ekipmanlarını tek tek inceleyen öğrencilerimiz, bu sayede ambulans korkularını da yenmiş oldu.  Özellikle stetoskopla ilgilenen öğrenciler, birbirlerinin kalbini dinledi.

Haber Merkezi 

Yorum