Anadolu Rock Müziğinin Efsane İsmi ERKİN KORAY TED Bodrum Koleji’nde Şarkılarıyla Anıldı

Yarımada Gazetesi 15/01/2024 - 09:02:23 Bu haber 396 kere okundu
Anadolu Rock Müziğinin Efsane İsmi ERKİN  KORAY TED Bodrum Koleji’nde Şarkılarıyla Anıldı

Özgün sesi ve kendine has tarzıyla unutulmaz şarkılara imza atan, Anadolu Rock müziğinin efsanevi ismi Erkin Koray, TED Bodrum Koleji’nde düzenlenen geceyle anıldı.
 
TED Bodrum Koleji’nin, ölümsüzleşmiş müzik insanlarının yeniden hatırlanması ve geleceğe ilham olması için gelenekselleştirdiği etkinliklerinden biri olan “Ustalara Saygı Konseri” bu yıl doğu batı senteziyle Türk müziğinde çığır açmış efsane sanatçı "Erkin Koray" anısına düzenlendi.
 
TED Bodrum Koleji Konferans Salonunda gerçekleştirilen gecede, sürrealist sözleriyle hala en çok dinlenen şarkıların başında gelen Çöpçüler, Arapsaçı, Şaşkın gibi Erkin Koray’ın eserlerini TED Bodrum Koleji öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanları seslendirerek velilere unutulmaz bir gece yaşattı.
 
Sanatçının hayatından kesitlerin sunulduğu anma gecesi yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Programda koro ve orkestra üyelerinin dönemin özdeşleşmiş kıyafetleriyle şarkılarını seslendirmesi geceye renk kattı.
 
Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz ve protokol üyelerinin de katıldığı gecede salonu dolduran veliler program boyunca şarkılara eşlik etti.
 

Yorum