YALIÇİFTLİK’TE O’NUN İMZASI VAR...

Can Pulak 14/03/2018 - 08:22:27

İyi kalpli,güleryüzlü,mütevazi,sevgi dolu insanların sayısı,ne yazık ki fazla değil toplumumuzda.Hele doğayı seven,ona sahip çıkan,yaşadığı yerin doğal güzellikleri için savaş verenlerini de eklersek,az olmanın üzüntüsünü daha fazla hissederiz.Pek az sahip olduğumuz bu değerlerin bir de yapıcı,yaratıcı ve önder kişilikleri varsa,onlara dörtelle sarılmak zorunluluğunu ve sorumluluğunu iyice yaşarız.
 
Bunları niye yazıyorum biliyormusunuz? 
 
Yukarıda sıraladığım niteliklere sahip bir değerli kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsünü yüreğimde hissettiğim için.. Bodrum’un kıymetli evladı Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ’ı,geçirdiği bir kaza sonucu genç yaşında toprağa verdik.Tanıdığı herkesi sevgiyle kucaklayan, kendisinden yaşlıları saygıyla selamlayan,gençleri ve çocukları her vesileyle destekleyen,oturduğu makamın kapılarını genç yaşlı tüm kent sakinlerine açık tutan,Bodrum köylülerinin dert babası,yol göstericisi,ağabeyisi İsmail Altındağ’ın vefatı,hepimizi çoz üzdü ve sarstı.
 
Onu Yalıçiftlik Belediye Başkanı iken tanıdım.Çok başarılı,genç ve dinamik bir idareciydi.Bodrum’dan Yalıçiftliğe giden yolun iki tarafını eliyle yeşillendirmiş,zakkum ve ağaçları halkıyla birlikte dikmişti.Bodrum’un en güzel halk plajını o yapmıştı.Yalıçiftliğin halen bozulmayan dokusu,eğer bugün hala korunabiliyorsa,bilin ki bu İsmail kardeşimin eseridir. Yalıçiftlik’te olumlu ne varsa,ne görüyorsanız hepsinde İsmail Altındağ’ın imzası vardır.Onun eserlerinden yararlanan bizlerin,kendisine büyük bir şükran ve teşekkür borcu vardır. Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.
 
Ailesine,yakınlarına,dost ve arkadaşlarına,Bodrum Belediyesine ve tüm Bodrum halkına sabır ve başsağlığı diliyorum.Yerini doldurmak çok zor,acı ve üzüntümüzü dindirmek çok zor,gözyaşlarımızı zaptedebilmek çok zor.Dualarımızı ondan eksik etmeyelim.Hayattayken ödeyemediğimiz borcumuzu,bari dualarımızla ödemeye çalışalım.Işıklar içinde uyusun.Melekler yoldaşı olsun.