Yazın ilk günü Bodrum OYFEST ile renklendi

Yarımada Gazetesi 04/06/2018 - 08:42:40 Bu haber 228 kere okundu
Yazın ilk günü Bodrum OYFEST ile renklendi

 

Ortakent-Yahşi Güzelleştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen OYFEST, yazın başı Haziran’ın ilk günü Çapa Tatil Köyü önünden Ortakent Marina’ya doğru yapılan kortej yürüyüşüyle başladı.

 

1-3 Haziran tarihleri arasında düzenlenen festivalin açılışına OYDER Başkanı Ahmet Aras ve OYDER Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Ceylan, OYFEST Organizasyon Sorumluları başta olmak üzere AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, İyi Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ve İyi Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ile partililer ve siyasi parti ilçe temsilcileri, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Ortakent Yahşili işletmeciler, yöre halkı ve Bodrum genelinden vatandaşlar katıldı. Korteje ellerinde Türk bayraklarıyla eşlik eden vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Yerli ve yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği kortej yürüyüşünde Bodrum Motosiklet Kulübü, TR Extreme grubu, Türk Chopper grubu ve Fun Town Go-Kart grubu da katılarak heyecanlı anlar yaşattı. 

 

Sahil yolunda açılan yaklaşık 200 stant da üç gün boyunca ziyaretçilerin ilgisine sunuldu. Festivalin ilk günü, renkli dans grupları ve ardından Ortakent Marina’daki Bodrum Belediyesi Müsgebi Cafe önünde düzenlenen Ersin Şov ile devam etti. Açılışta festival hakkında bilgi veren OYDER Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Ceylan, festivalin tüm etkinliklerinin Ortakent Marina’daki Müskebi Cafe önünde ve Ortakent Yahşi sahil yolu üzerinde olacağını ifade ederek tüm Bodrum halkını festivale katılmaya davet etti.

 

OYDER Başkanı Ahmet Aras ise konuşmasında festivale destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, işletmecilere ve sponsorlara teşekkürlerini sunarak üç gün sürecek festival boyunca yelken yarışları, masa tenisi, profesyonel tavla ve briç turnuvalarının gerçekleştirileceğini, resim atölyeleri ve Lena Erdil ile windsurf workshop gibi ücretsiz faaliyetlerin ve yarışmaların düzenleneceğini söyledi. Festivalin ikinci gününde, 2 Haziran Cumartesi günü akşam saat 20.00'de çeşitli şovların başlayacağını ve ardından Grup 84 konseri ile festivalin devam edeceğini ekledi.

 

Festivalin son günü 3 Haziran Pazar günü ise yine gün içinde etkinlikler devam ederken akşam kupa törenleri düzenlenecek ve Can & Aylin konseri ile festival sona erecek.

 

Festival kapsamında Ortakent Yahşi sahil yolunda 200'e yakın yemek, tasarım, takı, yöresel ürünler, antikalar ve sanat ürünlerinin yer aldığı alışveriş stantları, gece yarısına kadar açık kalarak festival ziyaretçilerinin ilgisine sunuluyor.

 

Festival Programı:

02 Haziran Cumartesi

09:00 Oyfest 2018 Optimist Laser Kupası / Lena Erdil Windsurf Clup

10:00 Oyfest 2018 Masa Tenisi Turnuvası / Yahşi Beach Otel

10:00 Oyfest 2018 Profesyonel Tavla Turnuvası / Çapa İnci Restaurant

14:00 Oyfest 2018 Briç Kupası / Light House Otel

15:00-17:00 Arası Pukka Yetişkin ve Çocuk / Resim Çalışması

21:00 Ersin Şov / Ortakent Marina

22:00 Grup 84 Konseri /Ortakent Marina

10:00-19:00 Arası Lena Erdil ile Windsurf Workshop

 Ücretsiz Spor Faaliyetleri

 Decatlon Mağazası Ücretsiz Etkinlik                                                                                                                                                       Ödüllü Denge Yarışmaları ve Daha Fazlası    

 

03 Haziran Pazar

09:00 Oyfest 2018 Optimist Laser Kupası /Lena  Erdil Windsurf Clup

10:00 Oyfest 2018 Masa Tenisi Turnuvası /Yahşi Beach Otel

10:00 Oyfest 2018 Profesyonel Tavla Turnuvası / Çapa İnci Restaurant

14:00 Oyfest 2018 Briç Kupası / Light House Otel

16:00 Oyfest 2018 Optimist Laser Kupa Töreni / Lena Erdil Windsurf Clup

21:00 Ersin Şov / Ortakent Marina

22:00 Can&Aylin Band Konseri /Ortakent Marina

 

Yorum