Turist için Türkiye cazibe merkezi

Yarımada Gazetesi 19/07/2018 - 09:18:26 Bu haber 167 kere okundu
Turist için Türkiye cazibe merkezi

Dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye'nin gözde turizm merkezi Bodrum'a gelen yabancı misafirler, eşsiz güzellikteki doğası, denizi ve beyaz kale gibi evleriyle ünlü ilçeden ayrılamıyor. 
 
Bodrum'un farklı noktalarında hizmet veren oteller, yerli ve yabancı turistleri en iyi şekilde ağırlamak için birbiriyle yarışıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden tatil için otelleri tercih eden misafirler, özenle hazırlanmış plajlarda aileleriyle güneşin ve tatilin keyfini çıkarıyor.
 
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yaptığı açıklamada, ilçeye yıl içerisinde birden fazla gelen ailelerin olduğunu söyledi.
 
Bodrum'a bir gelen turistin bir daha gelmesinin ilçenin en önemli özelliklerinden biri olduğunu belirten Kocadon, "Şu anda benim bildiğim 30 yıla yakın süredir yurt dışından gelen turistlerimiz var. Bunlar çok güzel şeyler. Önemli olan gelen turisti bir daha getirebilmek." dedi.
 
Bodrum turizminin her yıl daha iyi noktalara gittiğini aktaran Kocadon, şöyle konuştu: "Bodrum her geçen yıl bu yükselişini sürdürüyor. Bir turiste 'Buraya nasıl geldiniz?' diye sorduğumuzda, 'Arkadaş tavsiyesiyle' diyorlar. Demek ki Bodrum'a gelen yabancılar bir daha gelmesi ve arkadaşlarına da tavsiye etmesi en büyük tanıtım. Bodrum'daki oteller de konuklarını çok iyi ağırlıyor. Bazı otel sahipleri yurt dışına gittiklerinde buraya gelen yabancı tatilcilerin evlerinde misafir olarak kalıyor. Bu hoşgörüyü karşılıklı gösteriyorlar."
 
Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala da ilçedeki otellerin hem hizmet kalitesi, hem de nitelik ve nicelikleri açısından rakip otellerden daha yeni ve kaliteli olduğunu anlattı.Otel fiyatlarının da oldukça uygun olduğuna dikkati çeken Kavala, "Yabancı turistler Bodrum'u tercih ediyorlar. Buraya gelip memnun kaldıkları için yılda iki ve ya üç defa gelenler oluyor. Yabancı turist açısından Türkiye bir cazibe merkezidir." ifadesini kullandı.
 
Bodrum Mio Bianco Resort Genel Müdürü Nihat Terzi de bu yıl yaklaşık yüzde 60 yabancı uyruklu misafiri ağırladıklarını dile getirerek "Bodrum yarımadasının en güzel koylarından birisine sahibiz. 500 metre uzunluğunda bir plajımız var. Hiçbir şekilde dalga olmadığı için bölge tertemiz bir denize sahip. Bodrum'un en güzel noktası hatta cenneti diyebilirim." dedi.
 
Rus ve Ukrayna uyruklu turistler başta olmak üzere, Avrupa ülkelerinden misafir ağırladıklarına değinen Terzi, şöyle devam etti: "Rusya, Belçika, Danimarka, İsveç ve Polonya'dan misafirler otelimizi tercih etti. Yüzde 40'lık bir yerli misafirimiz mevcut. Ağustos ayında bu beklentimiz biraz daha fazla olacak. Dünya Kupası maçları dolayısıyla bazı yabancılar henüz gelmedi. Ama ağustos ayında burada Rus ve Ukrayna uyruklu turistte patlama olacak diye düşünüyorum. Gelecek yıllar için de planlarımız çok büyük. Ülkemizin bu gidişini gördükten sonra patronumuz yatırımlarına devam etti. Bu kapsamda yeni proje yürütüyoruz. Otelimizi 2019 yılında 5 yıldızlı otel standartlarına getireceğiz. Şu anda 550 olan yatak kapasitemiz bin olacak. 2021 yılı itibariyle de yatak sayısı bin 500'e çıkacak. Patronumuz, ülkemizin gidişatına ve bizlere çok güveniyor. Hiç hız kesmeden yatırımlara devam ediyor."  Terzi, misafirleri memnun etmek için her türlü çalışmayı yaptıklarına da değindi.

Yorum