TED Bodrum Koleji Bilim Şenliği ve Fen Bilimleri Proje Yarışması yapılacak

Yarımada Gazetesi 03/05/2019 - 08:54:34 Bu haber 616 kere okundu
TED Bodrum Koleji Bilim Şenliği ve Fen Bilimleri Proje Yarışması yapılacak

Öğrencileri bilimin her alanıyla tanıştıran TED Bodrum Koleji geleneksel olarak gerçekleştirdiği STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) Etkinliklerini bir üst seviyeye çıkararak Bodrum'da kapsamlı bir Bilim Şenliği’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

6-10 Mayıs haftası boyunca sürecek olan bilim şenliğine ek olarak 7 Mayıs'ta ülkenin geleceğini şekillendirecek genç beyinlerin hayal güçleri ve yeteneklerini kullanarak birbirinden değerli bilimsel çalışmalarını tanıtmalarına olanak sağlayacak olan Fen Bilimleri Proje Yarışması gerçekleştirilecek. Yarışmaya Bodrum'daki okullardan başvuru yapan 13 proje TED Bodrum Kolejinde sergilenecek ve jüri değerlendirmeleri sonrasında proje sahibi öğretmen ve öğrencilere ödüller verilecek. 

6 Mayıs'ta Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yusuf Durmuş'un öğrenciler için gerçekleştireceği bilim seminerinin ardından 6-7 Mayıs tarihlerinde hem TED Bodrum Koleji öğrencileri hem de misafir okullara açık olacak olan  ’Kişisel Biyoloji Örneklerden, Fotoğraflardan, Fosillerden ve Mikroskoplardan Oluşan Gezici Müze Sergisi’’ gezilebilecek. 

7 Mayıs Salı günü TED Bodrum Koleji kampüsünde gerçekleştirilecek olan bilim atölyeleri, matematik oyunları, anlık görev etkinlikleri, gösteri deneyleri, bilim parkurları gibi farklı etkinliklerle renklenecek olan şenlikte Dr.Serkan KARAİSMAİLOĞLU'nun gerçekleştireceği " Bir Karış Havadaki Beyin " başlıklı semineri de misafir öğrencilerin katılımına açık olacak. 

Bilim Şenliği 10 Mayıs Cuma günü TED Bodrum Koleji öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek olan karton kano yarışması ile son bulacak. 

 

 

 

Yorum