TEB Aile Akademisi’nden Bodrum Belediyesi çalışanlarına finansal okuryazarlık eğitimi

Yarımada Gazetesi 12/08/2017 - 09:33:27 Bu haber 146 kere okundu
TEB Aile Akademisi’nden Bodrum Belediyesi çalışanlarına finansal okuryazarlık eğitimi

TEB Aile Akademisi ile toplumun finansal okuryazarlık seviyesini yükseltmek ve tasarruf bilincini geliştirmek için 2012 yılından bu yana Türkiye’nin en kapsamlı sosyal sorumluluk projesini yürüten Türk Ekonomi Bankası (TEB), Bodrum Belediyesi ile bir protokol imzaladı. 11 Ağustos Cuma günü gerçekleşen imza törenine TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ve Bodrum Belediye Başkan Mehmet Kocadon da katıldı.

 

Türk Ekonomi Bankası (TEB), ‘Sorumlu Bankacılık’ anlayışıyla 2012 yılında hayata geçirdiği TEB Aile Akademisi ile ülke genelinde toplumun finansal okuryazarlık düzeyini yükseltmeye ve tasarruf bilincini geliştirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda TEB, Bodrum Belediyesi ile 3 bin belediye çalışanı ve kursiyerine finansal okuryazarlık eğitimi verilmesini öngören bir protokol imzaladı. İmza törenine TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ve Bodrum Belediye Başkan Mehmet Kocadon da katıldı.

 

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, önemli gündem maddeleri arasında tasarruf oranlarının yükseltilmesi öne çıkıyor. Biz de TEB olarak, ülkemizin de yüksek ve sürdürülebilir büyümeyi gerçekleştirebilmesi için toplum genelinde tasarruf bilincinin gelişmesi gerektiğini, bunun yolunun da finansal okuryazarlıktan geçtiğini düşünüyoruz. Çocuklara, ev kadınlarına, emeklilere özel içerikler oluşturarak özelleştirdiğimiz TEB Aile Akademisi eğitimleriyle toplumun farklı kesimlerine ulaşıyoruz. Bugün de Bodrum Belediyesi ile bu kapsamda imzaladığımız protokolün finansal okuryazar bir toplum olma amacımıza katkı sağlayacağını umuyoruz” dedi.

 

Hedef 2019 yılı sonuna kadar 20 milyon bireye ulaşmak

 

TEB’in beş yıl önce ‘Ekonomi ailede başlar’ düşüncesiyle hayata geçirdiği TEB Aile Akademisi, banka çalışanlarından oluşan gönüllü eğitmen kadrosuyla yola çıktı. Herkese açık ve ücretsiz eğitimlerle bugüne kadar 225 binden fazla kişiye ulaşıldı. TEB Aile Akademisi kapsamında devam eden iş birlikleri ve yeni projelerle ülke genelinde bireylerin bütçe, tasarruf, birikim, bankacılık ürünlerinin doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olması ve böylece aile ve ülke ekonomilerine katkı sağlaması hedefleniyor.

 

Finansal okuryazarlık eğitimleri serisine tarım üreticilerini de katarak toplumun bu konudaki farkındalık seviyesini artırmayı hedefleyen TEB, bu sayede gerçekleştirdiği işbirlikleriyle 2019 yılı sonuna kadar 20 milyon bireye eğitim vererek Türkiye nüfusunun yüzde 25’ine ulaşmayı amaçlıyor.

 

Bilgi için: Medyaevi İletişim / Barış Durukan – Büşra Salt – 0212 351 9181- 128

Yorum