SIANJI WELL-BEING RESORT YÖNETİM KURULU BAŞKANI RECAİ ÇAKIR: Bodrum’da turizm dönüşümü başlatılmalı

Yarımada Gazetesi 11/08/2017 - 09:14:31 Bu haber 290 kere okundu
SIANJI WELL-BEING RESORT YÖNETİM KURULU BAŞKANI RECAİ ÇAKIR: Bodrum’da turizm  dönüşümü başlatılmalı

TÜRKİYE  ilk ve tek wellbeing, healing konseptini taşıyan, uluslararası arenada 22 tane ödülü kucaklayan, Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards tarafından 7 yıldızlı tek otel olma unvanını taşıyan Sianji Well-Being Resort’ün Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, 9 Ağustos Çarşamba günü Elani Beach Restaurant’ta Bodrum basınıyla bir araya geldi. Çakır, Bodrum’da turizmde dönüşüm hareketinin başlanılması gerektiğini vurgularken, Sianji Well-Being Resort’ün gayrimenkul sektörüne kazandırdığı “İster yaşa ister kirala” konsepti hakkında bilgi de verdi.
 
Bodrum’un en eski gayrimenkul-turizm yatırımcısı Sianji Well-Being Resort; Sianji Residence ve Elani Beach Restaurant ile Gümüşlük Kadıkalesi’ne hareketlilik katmaya devam ediyor. Sianji Well-Being Resort’teki yenilikleri paylaşmak adına 9 Ağustos Çarşamba günü Elani Beach Restaurant’ta Bodrum basınıyla bir araya geldi. Sabah kahvaltısı eşliğinde geçen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sianji Well-Being Resort Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Bodrum’da artık turizm dönüşümünün başlatılması gerektiğini vurguladı. “Burasının bir turizm bölgesi olduğu unutulmamalı. 80’li yıllarda sahil hattına kadar inen birçok kooperatif yapıldı. Bu kooperatiflerin ya da sitelerin turizme kazandırılması gerekiyor. Böylece hem deprem riski taşıyan binalar yenilenmiş olacak hem de Bodrum’un marka değeri de yükseltilmiş olacak. Kooperatiflerin yerine sahile sıfır otel yatırımları, otellerin hemen arkasında da residence projeleri geliştirilebilir. Konut imarında 10/20, turizm imarında ise 15/30 imarı var. İmarda 20/40 yapılırsa, yani ön kısımlara otel arka kısımlara evler yapılırsa, hem konut sahipleri aynı metrekare haklarını devam ettirerek evlerinin değeri en az 5 kat artar hem de turizm yatırımcısı kazanır.” diyen Çakır, yabancıların Bodrum’a ilgilerinin çok fazla olduğunu söyleyerek, Bodrum’u beğenen yabancılara residence projelerinden satılmasının, inşaat sektörünün ihtiyacı olan yabancıya konut satışını hızlandıracağını ifade etti.
 
Gayrimenkul sektöründe bir ilk
 
Türkiye’de ilk kez “İster yaşa, ister kirala” konseptiyle hayata geçirilen Sianji Residence ile ilgili olarak ise Recai Çakır, “25 milyon Euro yatırım değeri bulunan ve 2009’da oturumun başladığı Sianji Residence’da şu an 20 residence’ı satışa çıkardık.  Fiyatların minimum 400 bin Euro’dan başladığı projemizde, ev sahipleri isterlerse bize evlerini yüzde 8 Euro bazlı kira garantisiyle verebiliyorlar. Böylece yılda minimum 30 bin Euro kazanç elde edebiliyorlar.” açıklamalarında bulunuyor. Bodrum’daki evlerin amortisman süresinin 20 yıl, ancak Sianji Residence’ta bu sürenin sadece 10 yıl olduğuna dikkat çeken Çakır, “Tamamı deniz veya havuz manzaralı  rezidans ve villalar, 1+1, 2+1, 3+1 olarak daire ya da dubleks villa olarak tasarlandı. 1+1 daireler 74 m2’den başlıyor. 2+1’ler 93 ila 180 m2 arasında, 3+1 dairelerin büyüklüğü ise 109 ila 197 m2 arasında değişim gösteriyor. Residence alan misafirler aynı gün tapularını alıp yerleşebiliyor. Tüm residence’larda kartlı kapı sistemi, tam ankastre beyaz eşyalar, klima sistemleri, LCD TV’ler, son sistem mutfaklar, jakuzi ve duşakabinler, elektrikli küçük ev aletleri, tüm mobilyalar ve bahçe mobilyaları gibi her detay bulunuyor.” diyor.
 
20 tane residence’tan biri sizin olsun 
 
Türkiye’nin ilk ve tek wellbeing, healing konseptini taşıyan, uluslararası arenada 22 tane ödülü kucaklayan, Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards tarafından 7 yıldızlı tek otel olma unvanını taşıyan Sianji Well-being Resort içerisinde yer alan ve yatırımcısına yılda minimum 30 bin Euro kazanç sağlayan Sianji Residence’larla ilgili olarak Çakır, “Sianji Residence ile sadece yaz sezonunda değil, ömür boyu 5 yıldızın üstünde bir konfor sunuyoruz. Yatırımcılar, A’dan Z’ye her şeyi düşündüğümüz, sadece valizlerini alıp gelebilecekleri, otelimizin sağlıklı yaşam merkezini ve SPA’sını ücretsiz kullanabilecekleri, hayallerinin ötesinde bir konforla evlerinde yaşayabiliyorlar.” açıklamalarında bulunuyor. 
 
“Greek” Geceleri başladı
 
Sianji Well-Being Resort’ün içinde yer alan Elani Beach Restaurant’ın, kalabalıktan uzaklaşıp Kos ve Kalimnos manzarası eşliğinde lezzet şöleni yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan olduğunu belirten Recai Çakır, her cumartesi gecesi “Greek Geceleri” düzenleyerek hem yerli hem de yabancı misafirlerini ağırladıklarını söyledi. Her cumartesi günü akşam 21.00’de başlayan gecede, deneyimli ses Gülşin Demirkeser ve orkestrası müzikleriyle kulaklarınızın pasını silerken, Şef Ali Akbalık’ın hünerli ellerinden çıkan menü ise lezzet şöleni yaşatıyor. “Greek Geceleri”ne özel olarak hazırlanan menüde, ezme patlıcan salatasından favaya, acukiden levrek marine kadar uzanan zengin meze çeşitleri, tadına doyulmaz kalamar tava, levrek şahane, “Balık sevmiyorum” diyenler için ise enfes dana minyonet bulunuyor. Kuru baklava ve cevizli-kremalı özel lezzetlerden oluşan tatlılar da lezzet şölenine adeta damgasını vuruyor. “Greek Geceleri”ne özel olarak hazırlanan menünün fiyatı ise kişi başı 200 TL.  Eğlenceyi lezzetle taçlandıracağınız Elani Beach Restaurant’a, Sianji Well-Being Resort’ün özet yat limanı sayesinde teknenizle gelebilmeniz de mümkün. Gündüz 10.00’dan gece 01.00’e kadar hizmet veren Elani Beach Restaurant’ta her cumartesi günü saat 21.00’de başlayacak “Greek Geceleri” eğlencesine rezervasyon yaptırmanız için 0530 237 19 38 numaralı telefonu aramanız yeterli. 

Yorum