Muğla Vergi Dairesi Başkanı BODTO’yu ziyaret etti

Yarımada Gazetesi 12/05/2017 - 15:25:28 Bu haber 823 kere okundu
Muğla Vergi Dairesi Başkanı BODTO’yu ziyaret etti

Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, 12 Mayıs 2017 Cuma günü Bodrum Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Ziyarette; BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon, Başkan Yardımları İbrahim Akkaya ve Mehmet Ayaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Dinç bulundu.

Ecrimisil konuşuldu

BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan ziyaretten dolayı Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar'a teşekkür ederken, Bodrum'lu mükelleflerin sezon öncesi sorunlarını ve dileklerini paylaştı. BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon ise, başta ecrimisil sorunu kapsamında yürütülen faaliyetleri, gelinen aşamaları anlatırken, “Maliye Bakanlığının birçok konudaki girişimleri biz işletmeler için önemli adımlar. Geçtiğimiz yıldan bu yana ekonomik durgunluğun yaşandığı ülkemizde, biz Bodrumlular da etkilendik. Tüm kış geçmiş yıl kaybettiğimiz turist sayısına yeniden ulaşmak için çalışmalar yaptık, umarız üyelerimiz açısından güzel bir sezon geçiririz.” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Özellikle ekonominin güncel durumu değerlendirilirken, ecrimisil, okulların ve sınav döneminin turizm sektörüne uygun programlanması konuları görüşüldü.

Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, 6736 sayılı Kanun ile yapılandırılma konusunda yürütülen çalışmaları anlattı. Özellikle yapılandırmadan faydalanan mükelleflerin 2017 yılı Ocak ayından Mayıs ayına ertelenen vergi yapılandırmalarında 2. Taksit ödemeleri ile vergi yapılandırmasında 1. Taksiti ödememiş olanlar için 1. ve 2. taksiti birlikte ödemek koşulu ile yapılandırmanın bozulmaması için son ödeme tarihinin 31 Mayıs 2017 çarşamba günü olduğunu altını çizerek, tüm mükelleflerin bu tarihe dikkat etmeleri yönünde bilgilendirilmesini istedi.

Haber Merkezi 

Yorum