Milli sporcu Bilge Çingigiray, Dünya Rekorunu deneyecek

Yarımada Gazetesi 19/05/2017 - 11:21:08 Bu haber 956 kere okundu
Milli sporcu Bilge Çingigiray, Dünya Rekorunu deneyecek

Bodrum'da su altında tek nefesle en uzun mesafe yürüyen kadın kategorisinde Guinness rekor denemesini yarın yapacak milli sporcu Bilge Çingigiray'ın, antrenmanlarda gösterdiği performans göz önüne alındığında,  başarılı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Rekor denemesinin yapılacağı Bodrum TED Koleji havuzunda bir süredir antrenmanlarına devam eden milli sporcu, konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, başarılı olacağına inandığını söyledi.Çingigiray, Ortakent Yahşi Bahar Festivali (OYFEST) kapsamında gerçekleştirilecek rekor denemesinin alt limitinin 40 metre olduğunu, antrenmanlarında  bu mesafenin üzerine çıktığını söyledi.  Yaptığı hazırlıklarında en fazla 70 metre yürüdüğünü belirten Çingigiray "Kendime güveniyorum. Rekor denemesinde başarılı olacağıma inanıyorum." dedi.

Çingigiray'ın, sonucu ne olursa olsun ilk kez böyle bir deneme yapan kadın sporcu olacağı rekor denemesi, kameralar tarafından da kaydedilecek.

“Minik Kalplerle Elele”
Toplantıda ayrıca,  rekor denemesi organizasyonunun bir amacının da Minik Kalplerle Elele Derneğinin projesi  olan Tekirdağ'da yapılacak spor ve rehabilitasyon merkezinin yapımının duyurulması ve bu merkezin inşası için yapılan bağışların artmasını katkıda bulunmak olduğu dile getirildi.

Toplantıya katılan OYFEST'i düzenleyen Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneğinin Başkanı Ahmet Aras, festival kapsamında böyle bir sportif etkinliğin olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.
Havuzunda rekor denemesi  yapılacak TED Koleji'nin Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken de,  rekor denemesine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Milli sporcu Bilge Çingigiray'ın rekor denemesi yarın 13.00 sıralarında gerçekleşecek.

Haber: Yeliz Yavaş 

Yorum