LİGHTROOM ATÖLYESİ 8 Ocak’ta BODFAD dernek merkezinde

Yarımada Gazetesi 03/01/2018 - 08:08:57 Bu haber 121 kere okundu
LİGHTROOM ATÖLYESİ 8 Ocak’ta BODFAD dernek merkezinde

LİGHTROOM ATÖLYESİ 8  Ocak 2018 Pazartesi günü BODFAD Dernek Merkezinde yapılacak. Dernek yönetiminden yapılan yazılı açıklamada;  Lightroom, Adobe firmasının fotoğrafçılar için geliştirdiği, fotoğraf düzenleme ve arşivleme yazılımıdır. Fotoğrafçıların hard disklerindeki fotoğraf sayısı arttıkça, istenen fotoğrafa kısa sürede ulaşabilme zorlaşırken, aynı zamanda, çok sayıdaki fotoğrafı tek bir yerden yönetme ihtiyacı doğdu. Bu ihtiyacı karşılamak için Adobe firması 2007 yılında, Lightroom programını piyasaya sürdü.
 
Lightroom, kolay okunan arayüzü ile, fotoğrafların, ışık-renk-keskinlik- kontrast gibi temel ayarlarının, hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Çoklu fotoğraf işleme, jpg formatına dönüştürme, paylaşma imkanı verir.
 
Yapısındaki katalog sistemi ile fotoğrafların exif bilgilerini okumak/kaydetmek suretiyle veya görsellere atanan anahtar kelime /kriterler ile binlerce fotoğrafın gruplandırılmasını, organize edilmesini sağlar. 
 
Ayrıca, RAW (ham) formattaki fotoğraflarınızı program aracılığı ile print edebilir, sosyal medyada paylaşabilirsiniz.
 
Atölye sonunda programa hakim olmanız sağlanırken, fotoğraflarınızı daha hızlı ve pratik bir şekilde işleyebilecek, bilgisayarınızdaki veya harici belleğinizdeki fotoğraflara arşiv düzeni verebileceksiniz.
 
Dersler uygulamalı olacağından, katılımcıların, Adobe Creative Cloud web sitesinden kolaylıkla indirebileceği Lightroom Classic deneme sürümünü dizüstü bilgisayarlarına yüklemiş olarak gelmeleri gerekmektedir.
 
Eğitim günleri ve süresi; 2 hafta, haftada 2 gün (Pazartesi – Çarşamba 19.00-21.00 arası) 2’şer saat, toplam 8 saat şeklinde olacaktır.Atölye en az 4 kişi ile açılır. Üst sınır 8 kişidir.
 
Kayıt gereklidir. Bilgi için Ünal Özfuçucu 0532 717 80 16

Yorum