Karsanat, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği yararına Klasik Müzik Konseri düzenliyor

Yarımada Gazetesi 23/11/2021 - 08:17:35 Bu haber 837 kere okundu
Karsanat, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği yararına Klasik Müzik Konseri düzenliyor

Karsanat (Karya Kültür ve Sanat Derneği), Dünya Kadına Şiddet Haftasında "Bodrum Kadın Dayanışma Derneği " yararına 26 Kasım'da klasik müzik konseri düzenliyor.
 
26 Kasım Cuma Akşamı Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konser için, derneğin yönetim kurulu başkanı Rezan Şebin yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer veriyor:
 
"Karsanat  olarak, uzunca bir aradan sonra klasik müzik severlerle  buluşmanın heyecanı içindeyiz.  26 Kasım Cuma Akşamı Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek ilk konserimiz, yeni kurulan Trio Mitos Gurubu’nun  “Çağlar Arası Müzik Yolculuğu” adını taşıyor.  Sanatçılarımız  farklı dönemlerin bestecileri  olan Mozart,  Uhl ve Schumann’ın eserlerini seslendirecekler.
Bilindiği üzere, 25 kasım (ve  haftası ) kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günüdür. Karsanat olarak, bu önemli soruna dikkat çekmek ve Bodrum’un yıllardır kadına şiddete karşı mücadele eden derneği Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’ne destek amacı ile, bu konserimizin gelirini onlara bağışlayacağız. O nedenle belli bir ücret ile biletleme yapmadık.  Davetiyeler numaralı olarak Artçısanat’tan   (Avenue AVM, Konacık)  makbuz karşılığı temin edilebilecek. 
 
İki yıl sonra bu anlamlı konserimizde beraber olmak dileği ile, hepinize sağlıklI günler diliyoruz. 
 
Tarih: 26 KASIM CUMA
Yer: HERODOT KÜLTÜR MERKEZİ
Saat: 20.00
 
 PROGRAM
 
W.A.MOZART  Kegelstatt trio  KV498
Andante
Menuetto
Rondo-Allegretto
 
 ARA
R.SCHUMANN-Marchenerzahlungen op.132
Lebhaft,nicht zu schnell
Lebhaft und sehr markirt
Ruhiges Tempo,mit zartem Ausdruck
Lebhaft,sehr markrit
ALFRED UHL-Kleines konzert
Allegro con brio
Grave
Vivo

Yorum