GENEL BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN ALPAY İLE 15 ARALIK 2019 TARİHİNDE DSP KURULTAYINA DOĞRU;

Yarımada Gazetesi 24/10/2019 - 08:55:24 Bu haber 3878 kere okundu
GENEL BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN ALPAY İLE 15 ARALIK 2019 TARİHİNDE DSP KURULTAYINA DOĞRU;

12 Eylül 1980 sonrası 14 Kasım 1985 tarihinde eski Başbakanlardan Bülent Ecevit tarafından kurulan ve bir döneme damgasını vuran Demokratik Sol Parti’nin (DSP) Ankara’da 15 Aralık 2019 tarihinde yapılan kurultayı yapılacak.
      
15 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan DSP Kurultayına DSP Tokat eski İl Başkanı HÜSEYİN ALPAY DA mevcut DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a karşı Genel Başkan adaylığını açıkladı.
     
Daha önceki dönemde Milletvekili genel seçimlerinde DSP’den Muğla Milletvekili adayı olan ve Ankara’da Hüseyin Alpay’ın Genel Başkan adaylığını açıkladığı toplantıda Fethiye’den Erol Dolu da katıldı.
     
 Hüseyin Alpay’ın Genel Başkanlığa adaylığını açıkladığı toplantıda özetle, ‘DSP uzun zamandır iyi yönetilmeyen, pusulasını şaşırmış bir gemi gibi yanlış limanlara demir atan, vardığı her limanda zarar görerek bir enkaza dönen parti olarak karşımızdadır. Gidişatı beğenmeyerek yanlışlar yapıldığının ayırtına varıp çare aramaya kalkanların partiden dışlanması, üyeliklerinin düşürülmesi ve eleştirilere kulak tıkanması bağışlanmaz kusurlardandır. 2009 yılından bu yana DSP’Yİ yöneten kadrolar bu gerçeği görmezden gelerek bugünkü noktaya gelindi. Bülent Ecevit’in partisini bitirenlerin, partiyi üç beş kişinin ofisi haline getirenlerin yurt genelinde biraz daha eksik örgüte indirenlerin vebalına ortak olmayacak, bu karanlık gidişi içlerine sindiremeyen PM üyeleri, İl ve İlçe başkanlarımızı göreve çağırıyorum. Durum acildir, ötesi vahimdir. DSP’ Yİ ayağa kaldırmak dışında hiçbir amacımız yoktur. Bu kaotik yapıdan kurtularak geleceğe doğru emin adımlarla yürümek bugün için tek yol budur’ dedi
    
Toplantıya katılan Erol Dolu da toplantıda söz alarak Demokratik Sol Parti’nin kuruluş aşamasından başlayarak günümüze kadar olan değerlendirmelerinden özetle ‘ben 1984 yılında Ankara’da öğrenci olduğum dönemde DSP kuruluş bürosuna gidip geliyordum. Partinin kuruluş bürosu  Ankara’da Akay caddesinde bir apartmanın zemin katındaydı. Anadolu’dan gelen vatandaşların Ecevit sevdasıyla bu partinin kuruluş bürosunda çalışmalarını biliyorum. Rahmetli Ecevit bu partinin başarısını Skoda bir Pikabın kasanında ters çevrilmiş bir meyve sandığı üzerine çıkarak yaptığı konuşmalarla sağladı. Parti 1991 seçimlerinden sonra TBMM’ sinde tensil edilmeye başlanarak 1999 seçimlerinde Türkiye’de iktidar oldu ve bugünkü vatandaşlarımızı yararlandığı sosyal güvenlik konularında yasaları çıkardı. Bunlar Türkiye’ye yapılan büyük hizmetlerdi. Zamanında DSP’ yi ve Ecevit için yollara düşenleri şimdilerde göremiyoruz. Türkiye’de Bülent Ecevit’in önemi büyük bir değerdir. Halkımıza bu konuları iyi anlatmalıyız. Eğer sağlam bir zeminde gerçek Ecevitçiler bir birlerine sahip çıkarlarda DSP’yi yine yükseklere çıkaracağız. ÇOĞUNLUKTAN DEĞİL, GÜÇLÜDEN DEĞİL, DOĞRUDAN YANA olmalıyız’ dedi. 
    
 DSP Kurultay hakkında gazetemize açıklama yapan DSP’Lİ Erol Dolu ;  Demokratik Sol Parti 14 KASIM 1985 yılında hiçbir sermaye gurubunun maddi desteğine dayanmadan HALKIMIZIN alın teri ve göz nuruna dayanarak kurulan ve bir döneme damgasına vuran bir siyasi partidir. Dünya’da tanınan bir devlet ve siyaset adamı olan BÜLENT ECEVİT bu partinin lideridir. Bizler de ECEVİT ile bütünleşmiş taraftarlarıyız.
     
14 KASIM 1985 Tarihinde ben de ANKARA’DAYDIM. O tarihlerde Ankara’da ULUS diye bir akşam gazetesi yayınlanıyor ve her gün saat 16.00 dan sonra başta KIZILAY olmak üzere Ankara’nın kalabalık semtlerinde sokaklarda, caddelerde gençler tarafından satılıyordu.  Gazeteyi satanlar, gazetenin ilk sayfasında haberleri yüksek sesle söyleyerek vatandaşların dikkatini çekiyor ve akşam gazetesi ULUS para ile halkımız tarafından alınıyor ve okunuyordu.
   
 14 KASIM 1985 tarihinde ben de ANKARA’DAYDIM. Ankara’nın en kalabalık yerlerinden bir yer olan KIZILAY’DA, AKŞAM SAAT 18.00 dolaylarında ULUS GAZETESİNİ elinde satan bir genç ‘YAZIYOR, YAZIYOR ECEVİT’İN SOL PARTİSİNİN KURULDUĞUNU YAZIYOR’ diye nefesinin yettiği kadar bağırıyor ve insanlar da akşam gazetesi olan ULUS gazetesi alarak okuyorlardı. Demokratik Sol Parti’yi halkın gücüne dayanarak zor şartlarda kuran ve her türlü engellemelere karşı iktidar yapan güç, rahmetli BÜLENT ECEVİT’İN halkçılığa dayanan siyasetinin halkı yansımasıydı. BÜLENT ECEVİT’İN politikalarını savunan insanlar olarak partimiz son yıllarda toplumdan uzak kaldığı durum hepimizi üzmektedir. Türkiye’de BÜLENT ECEVİT’İN liderliğinde bir dönem halkın alın teri ve göz nuru ile de bütünleşerek iktidar olmuş ve başta dış politika olmak üzere Bülent Ecevit’in Başbakanlığında büyük yenilikler getirmiş DSP’yi, tekrar 15 ARALIK 2019 TARİHİNDE Ankara’da yapılacak BÜYÜK KURULTAY’DA Genel Başkan adayı HÜSEYİN ALPAY’I destekleyerek tekrar iktidar yapmak için çaba gösteriyoruz. Mevcut DSP Genel Merkez Yönetimine karşı DSP tabanından gelen gazeteci ve DSP Tokat eski İl Başkanı Sayın HÜSEYİN ALPAY’IN Genel Başkanlığına destek olalım. Parti içi mücadelemizde  karşımızda bulunan arkadaşlarımıza da kırılmadan bir bütünlük içerisinde DEMOKRATİK SOL PARTİ’Yİ yükseltmek ve iktidara getirmek için çaba göstermeliyiz. 
     
Rahmetli BÜLENT ECEVİT bizlere ‘ARKADAŞLAR ÇOĞUNLUKTAN DEĞİL, GÜÇLÜDEN DEĞİL, TEK BAŞIMIZA DA OLSAK DOĞRUDAN YANA OLACAĞIZ’ derdi. Çünkü bir gün doğrudan yana olanlar çoğunluğu teşkil edecektir. 15 ARALIK 2019 Pazar günü yapılacak DSP Kurultayında 14 KASIM 1985 tarihinde akşam Ankara-Kızılay’da ‘YAZIYOR, YAZIYOR ECEVİT’İN SOL PARTİSİNİN KURULDUĞUNU YAZIYOR’ diye son nefesine kadar bağırarak ULUS GAZETESİ satan gencin heyecanını halkımıza HÜSEYİN ALPAY ile tekrar yaşatalım.       

Yorum