Ege’nin Doğası Hapimag Sea Garden’a EMANET

Yarımada Gazetesi 30/06/2018 - 08:39:54 Bu haber 355 kere okundu
Ege’nin Doğası Hapimag  Sea Garden’a EMANET

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum bünyesinde kurulan Green Team ekibinin öncülük ettiği etkinlikle, Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, Club Med Palmiye ve Bodrum Park Resort otellerine erişim sağlayan tüm yollarda izmarit, plastik ve cam şişe gibi çöpler temizlendi.
 
Ege Bölgesi’nin kapasite olarak en büyük turizm tesisi olan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, misafirleri kadar doğayı da öncelikleri arasında görüyor. Bodrum Yalıçiftlik’te yer alan tesis bünyesinde kurulan Green Team ekibi, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir doğa bırakmak amacıyla var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu vizyonla hareket eden Green Team ekibi organize ettiği etkinlikle, Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, Club Med Palmiye ve Bodrum Park Resort otellerine ulaşımı sağlayan çevre yolları temizlendi. Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, Club Med Palmiye ve Bodrum Park Resort otellerinde görevli yönetici ve çalışanlarının katıldığı etkinlikle yollara atılan tüm izmarit, plastik ve cam şişe gibi çöpler toplandı.
 
“İki yılda bir Ege kıyılarını temizliyorlar”
 
Bodrum Yalıçiftlik’te, 191 dönüm arazi üzerine kurulu, mavi bayraklı üç koya sahip olan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, konuklarına yaşattığı unutulmaz bir tatil deneyiminin yanı sıra itibaren doğaya verdiği önemle anılıyor. Kurulduğu ilk yıllardan itibaren toplumda çevre bilincinin oluşmasını sağlamak, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya ve daha temiz bir çevre bırakmak için çalışan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, yılda iki kez koylarında deniz dibi temizliği çalışmaları yürütüyor. Bu doğrultuda geçtiğimiz yıl yapılan deniz dibi temizliğine, tesis bünyesinde bulunan Erman dalış okulu dalgıçları, otel çalışanları ile birlikte gönüllü Alman misafirler katıldı. 
 
Öte yandan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, bünyesindeki 850 ton/gün kapasiteli Reverse Osmosis tesisleriyle deniz suyundan yılda 115 bin metreküp kullanma suyu arıtıyor. Atık sularını da yine bünyesindeki 650 ton/gün kapasiteli Biyolojik Atık Su Arıtma tesislerinde arıtılarak 160 dönüme yakın yeşil alanın sulanması için kullanılıyor.
 

Yorum