Cumhuriyetin 97. yılında Bodrum’da Cumhuriyet ve Hayat Sohbetleri

Yarımada Gazetesi 28/10/2020 - 08:25:31 Bu haber 1681 kere okundu
Cumhuriyetin 97. yılında Bodrum’da Cumhuriyet ve Hayat Sohbetleri

Bodrum Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en kıymetli mirası olan Cumhuriyetin 97’nci yıldönümünü, ünlü isimlerin de konuk olacağı çok özel bir etkinlikle kutlayacak. 
 
Bodrum Belediyesi, pandemi kuralları nedeniyle kısıtlamalar çerçevesinde kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ünlü isimlerin konuk olarak katılacağı “Cumhuriyet ve Hayat Sohbetleri” etkinliği gerçekleştirecek. 
 
Bodrum’daki Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00'de Belediye önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak. Etkinlikler, 29 Ekim Perşembe günü saat 10.00’da Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek kutlama programı ile devam edecek. 
 
Bayram coşkusunu, tüm Bodrum halkına yaşatabilmek için tedbirler kapsamında çok özel bir etkinlik düzenleyen Bodrum Belediyesi, 29 Ekim Perşembe gününden itibaren dört gün boyunca online "Cumhuriyet ve Hayat Sohbetleri" düzenleyecek. Ünlü isimlerin de katılacağı sohbet programları, Bodrum Belediyesi’nin Youtube ve Facebook hesaplarından canlı olarak verilecek.
 
29 Ekim günü saat 16.30'da Bodrum Belediyesi Mausolos Sergi Salonu'nda Metin Uca moderatörlüğünde gerçekleştirilecek sohbet dizisinin ilk gün konukları Belediye Başkanı Ahmet Aras, gazeteci İsmail Saymaz ve usta sanatçı Müjdat Gezen olacak. Gezen’in ZOOM üzerinden katılacağı “Cumhuriyet Bayramı” konulu programa, genç sanatçı Yağmur Akoğlu da sesiyle renk katacak. Programın hemen ardından aynı gün saat 19.23’te Bodrum Belediyesi tarafından Kumbahçe’de Cumhuriyet Bayramı’na özel ışıklı su gösterisi düzenlenecek. 
 
Cumhuriyetin 97. yıl kutlama programı çerçevesinde düzenlenen "Cumhuriyet ve Hayat Sohbetleri" 30-31 Ekim ve 1 Kasım günlerinde de farklı konuk ve konularla devam edecek. Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ev sahipliğinde her gün saat 16.30’da canlı olarak yayınlanacak sohbetlere Nebil Özgentürk, Gani Müjde, Soner Olgun, Mazlum Çimen, Prof. Dr. Özlem Kumrular konuk olacak.
 
Cumhuriyet ve Hayat Sohbetleri Programı:
 
29 Ekim Perşembe 
Konu: Cumhuriyet Bayramı
 Moderatör: Metin Uca
 Konuklar: Gazeteci İsmail Saymaz ve Sanatçı Yağmur Akoğlu
Zoom Bağlantısı: Müjdat Gezen
 
30 Ekim Cuma
Konu: Müzikle Yolculuk
Moderatör: Soner Olgun 
Konuk: Sanatçı Mazlum Çimen
 
31 Ekim Cumartesi
Konu: Neşeli Tarih
Moderatör: Nebil Özgentürk
Konuk: Gani Müjde 
 
Kasım Pazar
Konu: Tarihten günümüze ‘Çakır Keyif’ bir sohbet-Bodrum’da bir mola
Moderatör: Metin Uca
Konuklar: Prof.Dr. Özlem Kumrular 
    
 

Yorum