CUMHURİYET KUPASI BODRUM TURNUVASINDA ŞAMPİYON HATAY ZÜLÜFLÜHAN

Yarımada Gazetesi 31/10/2018 - 08:18:12 Bu haber 268 kere okundu
CUMHURİYET KUPASI BODRUM TURNUVASINDA ŞAMPİYON  HATAY  ZÜLÜFLÜHAN

Bodrum'da düzenlenen Cumhuriyet Kupası Masterler Futbol Turnuvasının şampiyonu Hatay Zülüflühan takımı oldu. Hatay’lılar Bodrum Şehir Stadı’nda oynanan ve normal süresi 2-2 tamamlanan final maçını penaltılarla kazanarak kupayı Antakya’ya götürdü.    

 

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle;  Ege Masterler Federasyonu (EMF) ve Bodrum Belediye Masterler Kulübünün birlikte düzenlediği turnuva  26-29 Ekim 2018 tarihlerinde Bodrum’un Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak sahaları ve Şehir Stadı’nda gerçekleştirildi.

 

Türkiye Cumhuriyetinin 95.yılını şenlik havasında spor yaparak kutlamayı amaçlayan turnuvaya; Bulgaristan’ın Targovishte, EMF Ege Masterler Liginde yer alan 9 Eylül, 1970 Akhisar, 1881 Ata, 1912 KSK Çarşı, Alaybey, Aliağagücü, Altınırmak, Balçova Termal, Bodrum Belediye, Bornova, Bostanlı  ile konuk  Aydın Köşk, Marmara Lig Karması, Manavgat ve Hatay Zülüflühan  takımları katıldı.

 

4 grupta tek devreli lig usulüyle yapılan eleme maçları sonunda grup birincileri yarı final maçlarına çıktılar. Yarı finaldeki rakiplerinide geçen Hatay Zülüflühan ve Manavgat Masterler  takımları Bodrum Şehir Stadı’nda ki coşkulu Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ardından final maçına çıktılar. Çok çekişmeli ve zevkli geçen müsabaka her iki yarıda atılan karşılıklı gollerle 2-2 tamamlandı. Kullandığı 4 penaltıdan sadece 1’ini gole çevirebilen Manavgat,  3 penaltının 3’ünüde gole çeviren Hatay Zülüflühan’a finalde kaybederek Antalya’ya ikincilik kupasıyla döndü.

 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile turnuvaya katkı veren kişi ve kurumlara teşekkür plaketleri düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda takdim edilirken, şampiyonluk ve ikincilik kupaları final maçı sonrası Bodrum Şehir Stadı’nda gerçekleştirilen törenle EMF Başkanı Haldun Dokel ve yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

 

Hatay Zülüflühan şampiyonluğunu tribünlerdeki izleyicilerin ve katılımcı diğer takımların oyuncularının alkışları arasında coşkuyla kutladı.

 

 

 

Yorum