CHP Muğla İl Başkanı’ndan Sözcü Gazetesi’ne destek

Yarımada Gazetesi 19/05/2017 - 16:55:38 Bu haber 440 kere okundu
CHP Muğla İl Başkanı’ndan Sözcü Gazetesi’ne destek

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Sözcü gazetesine yapılan operasyonu sert bir dille eleştirdi.

“Sözcü susarsa Türkiye susar”

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban; “Özgür basın önemlidir. Basın ise milletin müşterek sesidir. Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yıldönümünü kutladığımız böyle anlamlı bir günde Sözcü Gazetesine düzenlenen FETÖ operasyonunun yapılması manidar ve art niyetlidir. Sözcü Gazetesi Türkiye’de Özgür Basının Özgür sesidir. Sözcü susarsa Türkiye susar.’’ dedi.

Alban açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Muğla’mızda bile 19 Mayıs resepsiyonu iptal edildi”

“Gelinen süreçte daha net görebiliyoruz ki, bu saldırı FETÖ’yle mücadele edenlere de yapılan bir saldırıdır. Bayramımızı kutlamaya izin vermeyenler coşkuyla kutlayan halka ve gazetelere baskı yapmaktadır. Şehitlerimiz olduğunda düğünlerini iptal etmeyenler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımızı kutlamaya gölge düşürmek istiyorlar. Türkiye’nin Aydınlık kenti Muğla’mızda bile 19 Mayıs resepsiyonu iptal edilmiş, ilimizin en yüksek makamı Vali de bayram kutlamalarına katılmamıştır.”

‘‘Atatürk yüzyılın en büyük lideridir’’

“Halkın sözcüsü, Sözcü gazetesinin bile FETÖ’cü sayıldığı ve tutuklu gazeteci sayısının 159’a ulaştığı bir ülkede özellikle de böyle bir süreçte ifade ve basın özgürlüğünden, demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Sözcü yandaş değildir. Gerçekleri halka aktaran Sözcü Gazetesi ve yöneticileri asla yalnız değildir. Özgür basını ve Gazeteciliği susturmalarına ve gerçekleri gizlemelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve saygıdeğer annemiz Zübeyde annemize söylenenleri hakaretleri de Türk milleti asla kabul etmeyecektir.19 Mayıs özgürlük mücadelesinin başlangıç tarihi, Sözcü Gazetesi özgür basının özgür kalemidir. İyi ki özgürlük ve mücadele günümüz 19 Mayıs’ta ‘‘Atatürk yüzyılın en büyük lideridir’’ manşetini atan bir gazetemiz var. Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine koşulsuz bağlı bir gazeteye yapılan bu antidemokratik saldırıyı kınıyor, Sözcü Gazetesi’ne geçmiş olsun diyorum.”

Ne olmuştu?

19 Mayıs Cuma sabahı Sözcü Gazetesi imtiyaz sahibi Burak Akbay ve 3 gazete çalışanı hakkında gözaltı kararı verildi. Haklarında Fethullahçı Terör Örgütü adına suç işlemek suçlamasıyla operasyon başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine şüphelilerin adreslerinde arama işlemi yapıldı.

Haber Merkezi

Yorum