CHP BODRUM “BU ÜLKEYİ ÇETELERE TESLİM ETMEYECEĞİZ”

Yarımada Gazetesi 09/06/2021 - 09:14:51 Bu haber 2731 kere okundu
CHP BODRUM “BU ÜLKEYİ ÇETELERE TESLİM ETMEYECEĞİZ”

Bodrum Belediye Meydanı’nda toplanan yaklaşık 100 kişiden oluşan kalabalık topluluk hep bir ağızdan, “Mücadeleye devam bu daha başlangıç” sloganları atarak hükümet istifa dedi.

Eylemde bir basın açıklaması yapan CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan “Hep birlikte demokratik bir Türkiye için direneceğiz” diyerek sözlerine şöyle devam etti ;

“Sömürü, yolsuzluk ve Mafya üçgenine son vermek, bu çürümüş düzeni değiştirmek elimizdedir. Hep birlikte Türkiye için direneceğiz. Bıçak kemiktedir. Tek adam iktidarı üç maymunu oynamakta, yargı görevini yapmamaktadır. Tüm kurumlar sessiz kalmaktadır. Araştırma önergeleri AKP ve MHP oyları ile ret edilmektedir. Gün bekleme günü değildir. Artık yeter. Bu ülkenin her milliyetten, her inançtan, işçileri, emekçileri tüm Türkiye halkı bu çürümüş düzene dur diyecek ve bu sistem değiştirilecektir.

Bu memleketi, soygunculara, sömürücülere, rantçılara, zehir tacirlerine ve bunlardan beslenenlere teslim etmeyeceğiz. Toprağını suyunu denizini ormanını ranta yağmaya talana karşı savunanlara selam olsun. Özel bilimsel ve demokratik üniversitede eğitim için direnenlere selam olsun. Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine diyenlere selam olsun. Bağımsız demokratik aydınlık bir Türkiye için mücadele verenlere selam olsun” dedi.

 

 

Yorum