Bu çocuklar köpeklerin dilinden anlıyor!

Yarımada Gazetesi 01/06/2017 - 11:27:57 Bu haber 721 kere okundu
Bu çocuklar köpeklerin dilinden anlıyor!

Bahçeşehir Koleji Anaokulu öğrencileri, veteriner hekim Sevim Isparta ve psikolog İlknur Özer ile 'Çocuklar için Köpek Dilini Anlama' eğitimi aldı. Karya Rotary Kulübü'nün desteğiyle sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan eğitimlerde çocuklara köpeklerle karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiği anlatılıyor.

Veteriner hekim Sevim Isparta ve psikolog İlknur Özer’in, Rotary Kulübü’nün desteğiyle başlattığı 'Çocuklar için Köpek Dilini Anlama' eğitimi, Bahçeşehir Koleji Anaokulunun 70 öğrencisiyle tamamlandı.

Köpeklerin, çocukların ruh sağlığı ve bağışıklık sisteminin gelişiminde önemli bir rol oynağından yola çıkılarak oluşturulan 'Çocuklar için Köpek Dilini Anlama' eğitimi, özellikle ısırmaya neden olan insan kaynaklı hataları önlemek ve çocukla köpek arasındaki doğru işaret dilini öğretmeyi amaçlıyor.

Botalli, çocuklara öğretti

Sokak hayvanlarıyla karşılaşınca yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar, köpeklerde ısırmaya neden olan insan kaynaklı hataların önlenmesi gibi konularda sınıflarında teorik eğitim alan Bahçeşehir Koleji Anaokulu öğrencileri sonrasında ise sosyal uyumlu “Botalli” isimli köpeğin desteğiyle sınıflarında öğrendiklerini uygulama ve test etme şansı yakaladı. Eğitimin sonunda köpeklerin ne zaman üzgün ne zaman mutlu ve ne zaman sinirli olduklarını anlayan hangi durumlarda köpeklere yaklaşılmaması gerektiği oyunlar eşliğinde öğrendi.

Bülten 

Yorum