Bodrumspor Token 12 Ocak’ta satışa çıkıyor

Yarımada Gazetesi 30/12/2021 - 08:15:16 Bu haber 1724 kere okundu
Bodrumspor Token 12 Ocak’ta satışa çıkıyor

Dünyanın lider fan token platformlarından, Bodrum merkezli Bitci Teknoloji ile Bodrumspor iş birliğiyle hayata geçirilecek Bodrumspor Token 12 Ocak’ta Bitci.com üzerinden avantajlı ön satış fiyatıyla satışa sunulacak. Söz konusu token’lar bir yandan Bodrumspor taraftarlarının takımlarıyla etkileşimlerini artırırken, diğer yandan da Bodrumspor’a önemli bir maddi bir gelir imkânı sunacak.
 
Bodrum’un köklü şirketlerinden Çağdaş Holding bünyesinde 2018 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Bitci Teknoloji, doğduğu topraklara katkıda bulunmayı sürdürüyor. Bodrum’da geliştirdiği blockchain teknolojisini dünyanın dört bir yanına ihraç ederek büyük bir başarıya imza atan; kuruluşundan bu yana geçen 3 yıllık kısa sürede dünya fan token pazarının lider firmalarından biri olmayı başaran Bitci, şimdi de Bodrumspor ile güçlerini birleştirdi. Bitci Teknoloji ve Bodrumspor iş birliğiyle geliştirilecek Bodrumspor Token, 12 Ocak tarihinde Bitci.com üzerinden satışa sunulacak. Satış detayları önümüzdeki günlerde Bitci.com resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacak. 1931 yılında kurulan ve bu yıl 90’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlayan Bodrumspor Türkiye 2. Ligi’nde mücadele ediyor. 
 
2021 yılı içinde Brezilya ve İspanya Milli Takımları, McLaren Formula 1 Takımı, FIBA, MotoGP, MXGP, Wolves, Watford, Glasgow Rangers’ın da aralarında bulunduğu toplam 40’a yakın takım ve organizasyonla fan token anlaşmaları imzalayan Bitci, Bodrumspor ile birlikte Türkiye’deki 12’nci fan token iş birliğini hayata geçirecek. 
 
BURASI BİZİM EVİMİZ, BODRUM’UN KALKINMASI EN BÜYÜK SORUMLULUĞUMUZ
 
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan, Bodrumspor ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin kendileri için son derece anlamlı olduğunu ifade ederken, “Bodrum her şeyden önce bizim evimiz. Bodrum’un kalkınması, gelişmesi bizim için her şeyden önemli. Bu iş birliğini de bu sorumluluğumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Bodrum’da, kendi evimizde, kendi mühendis ve yazılımcılarımızla geliştirdiğimiz teknolojimizi bugün dünyanın dört bir yanına ihraç ediyoruz. Şimdi bu iş birliğiyle dünya devlerinin kullandığı bu teknoloji, Bodrumspor’un finansal gelişimine, dijital dönüşümüne ışık tutacak; 90 yıllık bu köklü kulübün taraftarıyla olan etkileşiminin güçlenmesine katkıda bulunacak” dedi.
 
BİTCİ, FAN TOKEN ALANINDA DÜNYANIN LİDER ŞİRKETLERİNDEN BİRİ
 
Türk sporuna destek olmayı bir şirket kültürü olarak benimsediklerinin altını çizen Onur Altan Tan, “Bitci küresel bir blockchain şirketi. Dünyanın lider fan token platformlarından biri. Dünyada bu pozisyonumuzu güçlendirmek için var gücümüzle çalışırken, Türkiye’de de kulüplerimizin sürdürülebilir geleceğine katkıda bulunmak en büyük önceliğimiz. Bu destekleri önümüzdeki günlerde de sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Son dönemde spor endüstrisinde hızla yaygınlaşan taraftar token projeleri, takımlar ve taraftarlar arasındaki etkileşimi artırma, taraftarlara belli kararlarda söz sahibi olma ve kulübün sağlayacağı avantajlardan yararlanma imkânı sunan kripto varlıklar olarak ifade ediliyor. Bitci Teknoloji tarafından, Bodrumspor için geliştirilecek taraftar token’lar da bir yandan Bodrumspor taraftarlarının takımlarıyla etkileşimlerini artırırken, diğer yandan da Bodrumspor’a önemli bir maddi bir gelir imkânı sunacak.
 

Yorum