Bodrum’u koşarak keşfet

Yarımada Gazetesi 18/11/2021 - 08:17:46 Bu haber 143 kere okundu
Bodrum’u koşarak keşfet

 

Bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan Uluslararası BodRun Ultra Maratonu, 19/20 Kasım tarihinde Bodrum'da Bodrum Belediyesi, GM Coin  ‘in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecektir. 
  

5. Uluslararası BodRun Ultra Maratonu, Bodrum ‘un eşsiz doğasını koşarak keşfetmek için yurtiçinden ve yurtdışından gelecek toplam 750 koşucuya ev sahipliği yapacaktır. 6K Bodrun İyi Hisset Koşusu, 10 km Halikarnas Koşusu, 23 km Heredot Koşusu ve 60 km Bodrun Ultra Koşusu olmak üzere dört parkurdan oluşan maraton, Bodrum Belediye Meydanı önünde başlayıp, Bodrum patikalarında devam edecektir. Koşucular, yarımadanın mavi ile yeşilin birleştiği ve bir bölümü ne yazık ki geçtiğimiz aylarda yanan patikalarından geçecekler. Katılımcılar, son yağmurlarla yeniden filizlenen doğayı görüp bambaşka bir Bodrum’un tadını çıkaracaklardır. 

 

5. Uluslararası BodRun Ultra Maratonu, temel hedeflerinden biri Bodrum’da spor turizminde söz sahibi bir kent seviyesine getirmektir. Bu amaç doğrultusunda yurtiçinden olduğu gibi yurtdışından da sporcuları ağırlamaktadır. Bu sene BodRun Ultra Maratonu Belçika’dan gelen özel bir gruba ev sahipliği yapacaktır.    Daha önce meme kanser geçirmiş ve spor ile yeni hayatlarını şekillendiren bu yirmi koşucu, diğer sporcular ile birlikte Bodrum’u koşarak keşfedecektir. 

 

19 Kasım 2021 (Cuma)

Bodrum Belediye Meydanı’nda expo alanı kuruluma ve kit dağıtımı yapılacaktır.

20 Kasım 2021 (Cumartesi)

  • 60K -----------------------------------------START-----------------Saat 07:00 
  • 23K-10K-6K ------------------------------START------------------Saat 09:00 

Yorum