Bodrum Kalesi'nde 19 Mayıs Coşkusu

Yarımada Gazetesi 19/05/2017 - 16:05:40 Bu haber 299 kere okundu
Bodrum Kalesi'nde 19 Mayıs Coşkusu

Bodrum'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı,  Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde etkinlik düzenlendi. 

İlçede, Bodrum Belediye Meydanı'ndaki anma töreninde Atatürk heykeline çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstikla Maşı okundu. 

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde devam eden etkinlikte  lise öğrencileri ilgiyle izlenen gösterilerini sundu.

Bodrum'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı proramına, Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Bülent Dinçel, Bodrum İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'ndeki etkinlikte Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu, günün anlam ve önemine ilşkin sözlerinde “Bugün özgürlük ve bağımsızlık savaşımızın başladığı gündür. Sevgili gençler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü sizlere armağan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, sizlere emanettir. Bu emaneti en iyi şekilde korumak, sizden sonra gelecek nesillerle aktarmak en önemli görevinizdir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi. 

Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi öğrencilerinin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı okuması ile devam eden kutlamada,  farklı spor dallarında  çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

Yöre kültürünün yaşatılması ve gençlerin bu kültürü geleceğe taşımalarını amaçlayan Bodrum Yörük Obası Derneği'nin halk oyunları ekibi gösterisini sundu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün katıldığı son balonun canlandırıdığı etkinlik çeşitli gösterilerle devam etti.

Haber: Yeliz Yavaş 

Yorum