Bodrum’da hipertansiyonla mücadele

Yarımada Gazetesi 26/01/2017 - 11:37:00 Bu haber 646 kere okundu
Bodrum’da hipertansiyonla mücadele

Hipertansiyonla Mücadele Derneği, “Hipertansiyon Sessiz Katil” konulu bir sağlık semineri düzenlenecek. Pazar günü gerçekleşecek etkinlikte vatandaşlar, tansiyon ölçümlerini de yaptırabilecek.

 

Hipertansiyonla Mücadele Derneği'nden Prof. Dr. Remzi Önder ile Prof. Dr. İstemihan Tengiz tarafından verilecek olan seminerde; sağlık açısından tehlike olarak görülen, dolayısıyla da “sessiz katil” diye anılan “hipertansiyon” hastalığı hakkında vatandaşlara üç saat boyunca bilgilendirme yapılacak.  

 

“Hipertansiyon nedir?”, “İnsan sağlığı üzerindeki etkileri nelerdir?”, “Hastalık belirtileri, tedavisi ya da korunma yolları nelerdir?” gibi sorulara yanıtlar verilerek hipertansiyon hastalarının dikkat etmesi gereken hususlar detaylı bir şekilde anlatılacak. Seminer sonunda ise profesörler, vatandaşların merak ettikleri soruları cevaplandıracak.

 

Seminer öncesi saat 13.00’te, yine Herodot Kültür Merkezi’nde, vatandaşlara ücretsiz olarak tansiyon ölçüm hizmeti verilecek. Konacık Mahallesi'nde yer alan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde, 29 Ocak 2017 Pazar günü saat 14.00’te başlayacak olan “Hipertansiyon Sessiz Katil” seminerine tüm Bodrumlular davetli.

Yorum