Bodrum'da Hint düğünü coşkusu

Yarımada Gazetesi 10/05/2018 - 08:59:21 Bu haber 332 kere okundu
Bodrum'da Hint düğünü coşkusu

 Hindistanlı Bansal ailesi, oğulları için Bodrum ilçesinde görkemli bir düğün yapmaya hazırlanıyor.

İlçedeki beş yıldızlı bir otelde bugün başlayan kutlamalar, 12 Mayıs'a kadar sürecek.

Düğüne, Hindistanlı Bansal ve Agarwal ailelerinin davetlileri yoğun ilgi gösterdi. Milas-Bodrum Havalimanı'na gelen özel uçaklardan inen davetliler, havalimanı girişinde davul zurnayla karşılandı.

Onlarca araçtan oluşan konvoy eşliğinde otele giriş yapan Hindistanlı ailelere burada da Türk müzikleri eşliğinde dans gösterileri sunuldu. Bazı aileler, Türk dansçılarla dans edip eğlendi.

Çeşitli ikramların yapıldığı karşılama töreninde renkli görüntüler oluştu.

The Bodrum by Paramount Hotels ve Resorts üst yöneticisi Geylan Dursunoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye ve Bodrum turizmi adına çok büyük bir gün yaşadıklarını söyledi.

Hindistan'ın en üst 10 ailesinden birisinin Türkiye'ye geldiğini ifade eden Dursunoğlu, "Organizasyon yaklaşık iki ay önce başladı. İki aydır sürekli toplantılar yapılıyor. Onların bütün isteklerini yerine getirdik." dedi.

- "Türkiye, Hint düğünleri konusunda gözde ülke"

Dursunoğlu, Hindistanlı ailenin keyifle ağırlandığını belirterek, şöyle konuştu:

"Dört gün, dört gece gönüllerince eğlenecekler. Çok güzel bir düğün yapacaklar. Türkiye son zamanlarda Hint düğünleri konusunda en gözde ülke oldu. Daha önce bir aile ferdi Antalya'da düğün yapmıştı. Biz de en iyi şekilde Türkiye'yi temsil edeceğiz. Konuklar için üç uçak, 15'e yakın jet, 60 araç kiralandı. Ülkemize yakışır bir şekilde misafirleri karşıladık."

Misafirlerin Türk kültürüne uygun şekilde havaalanında karşılandığını dile getiren Dursunoğlu, Türk müzikleriyle güzel bir parti yaptıklarını anlattı.

Organizasyonun Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Dursunoğlu, düğünün yaklaşık 1 milyon dolara mal olduğunu aktardı.

Düğün için iki delüks otel kiralanırken, cumartesi gününe kadar çeşitli kutlamalar gerçekleştirilecek. 

BodrumDüğünHindistanMuğlaotel

Muhabir Ali Ballı

 

 

Yorum