Bodrum Bahçeşehir Koleji Köy Şenliği ve Oyuna Engel Yok Projesi

Yarımada Gazetesi 19/12/2017 - 08:25:16 Bu haber 366 kere okundu
Bodrum Bahçeşehir Koleji Köy  Şenliği ve Oyuna Engel Yok Projesi

BODRUM BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ve UĞUR ANADOLU LİSESİ Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası kapsamında, “OYUNA ENGEL YOK” sloganıyla başlattığı projesiyle Bodrum’a ENGELLİ OYUN PARKI yaptırıyor.
 
16.12.2017 Cumartesi günü 11.00 – 17.00 saatleri arasında Bodrum Bahçeşehir Koleji Bahçesinde Bodrum halkının katılımına açık olarak gerçekleşen Köy Şenliğinde, Icco consept dekoru ve yerel müziklerle sağlanan köy atmosferinde; öğrenciler kendi el emeği ürünlerini sergileyerek sattılar. Beden eğitimi öğretmenlerince oynatılan, unutulmaya yüz tutmuş mendil kapmaca, bezirgan başı, yağ satarım bal satarım, 9 taş, sek sek, yakan top gibi sokak oyunları oynanırken velilerin çocuklardan daha heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı. 
 
Masal anlatıcısı Demet Kılıç’ın gönüllü olarak, gün boyu her yaş grubundan çocuklara masal anlattığı etkinlikte misafirler; keşkek, lokum pilavı, gözleme, lokma, semaverde çay, közde kahve, yayık ayran gibi yöresel lezzetleri de tatma fırsatı buldular. Uğur Anadolu Lisesi öğrencilerinin yöresel kıyafetlerle sergiledikleri halk oyunları ise büyük beğeni topladı.
 
Kermeste ayrıca; yerel üreticilerden, Le Kabbak, Arkadaş sandalet, Yalın maya ekmek, yerel zeytin yağı üreticileri ve Taşkesti su gibi firmalar da ürünlerini stantlarda sergileyerek satışlarıyla projeye katkı sağladılar. 
 
Okul Aile Birliği işbirliği ile gerçekleşen organizasyonda, Yönetim Kurulu üyeleri, yöresel değerlerimizden mandalina başta olmak üzere, dalından topladıkları portakal ve greyfurtların suyunu bizzat kendileri sıkarak, gelirini direkt projeye aktardılar.
 
Bodrum Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, büyük bir coşku ve ilgiyle tamamlanan kermesten toplanan tüm gelir ile Bodrum’da Engelli Oyun Parkı kurulumu için kolları sıvadı.  

Yorum