BİLNET öğrencilerinden Engelliler Günü’nde anlamlı ziyaret

Yarımada Gazetesi 18/05/2019 - 08:29:47 Bu haber 490 kere okundu
BİLNET öğrencilerinden Engelliler Günü’nde anlamlı ziyaret

Bilnet Okulları, öğrencilerine iyi birer insan olmaları yolunda farkındalık kazandırmaya ve öğrencilerini akademik başarılarının yanında duyarlı bireyler olarak yetiştirmeye de devam ediyor. 
 
Bu kapsamda Bilnet Okulları Bodrum Kampüsü öğrencileri, 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası’nda Ortakent Yahşi Engelliler ve Rehabilitasyon Okulu'na ziyaret ettiler. 
 
Engelli insanların sorun ve taleplerine karşı toplumsal duyarlılığın artırılması amacıyla Bilnet Okulları Bodrum Kampüsü 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri, Ortakent Yahşi Engelliler ve Rehabilitasyon Okulu öğrencileriyle unutamayacakları güzel bir gün yaşadılar.
 
Bir ders saati boyunca rehabilitasyon okulundaki öğrencilerin yaptığı çalışmaları yerinde gözlemleyen Bilnetli öğrenciler, teneffüs aralarında çalan müzik eşliğinde bir arada dans ederek eğlenirken aynı zamanda rehabilitasyon öğrencilerinin toplumla kaynaşmasına da fayda sağlamış oldular.
 
Öğrenciler bu güzel günde fiziksel ve zihinsel engellerin dostluğa engel olmadığını en güzel şekilde kanıtlamış oldular.
 
 

Yorum