Avrasya Sirki Menteşe’de

Yarımada Gazetesi 21/04/2017 - 10:53:40 Bu haber 209 kere okundu
Avrasya Sirki Menteşe’de

Türkiye’nin ilk sirki “Avrasya” Menteşe Belediyesi’nin katkılarıyla seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.  Sirk, 2 gün boyunca seyirlik sanatların yanı sıra, akrobasi ve yüksek hava gösterilerini çocukların ve ailelerin beğenisine sunacak.

22-23 Nisan Cumartesi ve Pazar günü, Eski Garaj Alanına kurulacak olan dev sirk çadırında gösterilerini sunacak olan Avrasya Sirki; ip cambazlığı, parendebazlık, ateşbazlık, akrobatlık, kılıçbazlık, palyaçolar, sihirbazlar ve birbirinden eğlenceli gösterileriyle çocuklara da büyüklere de eğlenceli saatler geçirtecek.

22 Nisan Cumartesi ve 23 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te, 14.30’da, 16.00’da, 17.30’da, 19.00’da ve 20.30’da hem çocuklar hem de büyükler için çok eğlenceli gösterilere ev sahipliği yapacak sirkte, geleneksel Türk ip cambazlığı sanatının yaşayan son ustası Dr. Özdemir Turan’da canlı bir performans sergileyecek.

Projenin sanat yönetmeni ve topluluğun kurucusu Servet Yalçın, Menteşelileri gösterilerine beklediklerini belirterek, "Hayat damarlarımızı yeniden beslemek için sanata sarılmanın zamanıdır. Tüm sanatseverleri çoluk çocuk ailece sirkimize bekliyoruz" dedi.

Avrasya Sirki gösterilerini izlemek isteyen vatandaşlarımız biletlerini sirk girişinden temin edebilecekler.  

Haber Merkezi 

Yorum