Arkadaşları buluşturan açılış

Yarımada Gazetesi 23/05/2017 - 17:14:07 Bu haber 923 kere okundu
 Arkadaşları buluşturan açılış

Bodrum'da Çam Bahçe isimli restoranın açılışı, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz'ında arlarında bulunduğu, aynı dönemde meslek hayatına başlayan arkadaşları bir araya getirdi.

 
Bodrum'da farklı sektörlerde işletmecilik yapan Rıza Işık, Kızılağaç Mahallesi’nde Çam Bahçe isimli restoran açtı.
Açılışa Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz'ın yanı sıra,  Ankara eski Vali Yardımcılarından 24’üncü dönem AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık ile bir seminer programına katılmak için ilçede bulunan Denizli Vali Yardımcısı Kemal İnal, İstanbul Vali Yardımcısı Akgün Corav, Samsun Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Konya Vali Yardımcısı Kamil Sağlam, Bursa Vali Yardımcısı Fahrettin Gürhan, Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Aynı dönemde meslek hayatına başladıkları öğrenilen açılışa katılan protokol üyeleri, açılış kurdelesini birlikte kesti.
“Anadolu’nun tadı yaşatılacak”
Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, "Anadolu’nun tadı yaşatılacak" dediği restoranın işletmecisiye hayırlı olsun dileklerni iletti.
 
İşletmeci Rıza Işık ile amca çocukları olan Ankara eski Vali Yardımcılarından 24’üncü dönem AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık ise  açılış kurdelesini keserken "Açılış için Ankara'dan geldim.  Rıza çok şanslı. İstanbul, Bursa, Konya, Hatay, Samsun, Denizli gibi birçok yerden idareciler geldi. Bu arkadaşlarımız, ben ve sayın kaymakamımızın devreleri. Devlet eli değsin, bereketi bol olsun diyoruz” diye konuştu.
 
İşletmeci Rıza Işık ise doğunun lezzetini Ege’ye getirdiklerini anlattı. Işık "Doğunun incisi büryan kebabı Ege’de yok.  Bodrumlulara da bu tadı tattıralım dedik.  İnşallah başarılı oluruz. Büryan kebabı, zırh kebabı ve yöresel kahvaltı halkımıza sunduğumuz hizmetler olacak. Düğün ve davetleri de burada düzenleyeceğiz. Büryan kebabı, tandır kebabıyla çok ayrıdır. Büyük bir kazanın içinde su kaynar, o suyun buharıyla et pişer. Enfes bir tadı var.  Bodrum’a güzel bir mekân kazandırdık. Daim olur inşallah” dedi.
Çeşitli ikramların yapıldığı açılışta Nurzat ve Esra Orkestrası sahne aldı
 
Haber: Yeliz Yavaş 
 

Yorum