ANNELERE “YÜRÜMEK YAŞAMIN HEDİYESİDİR”

Yarımada Gazetesi 10/05/2019 - 08:40:49 Bu haber 451 kere okundu
ANNELERE “YÜRÜMEK YAŞAMIN HEDİYESİDİR”

Bu yıl Anneler Günü Doğa Yürüyüşü, 12 Mayıs Pazar günü, Dağbelen LELEG Yolunun 3 kilometrelik etabında yapılacak.

Bu etkinlik “YÜRÜMEK YAŞAMIN HEDİYESİDİR” sloganıyla, daha sağlıklı bir hayat amaçlı herkesi hareket etmeye, doğayla baş başa olmaya teşvik etmek için İNAN Ailesi tarafından anneleri Nazmiye İNAN anısına düzenleniyor.

Gürol İNAN:

“Annelerimize, Anneler Gününde yürüyüş hediye ederek; annelerimiz, anneannelerimiz, babaannelerimiz; çocukları, torunları ile birlikte temiz havada hareket etmeyi alışkanlık haline getirsin, yaşam kaliteleri artsın diye bir farkındalık çabası ortaya koyuyoruz.

Araştırmalara göre 65 yaş üstü için düzenli egzersiz yapmanın kalan ömrü %20 daha uzattığı kanıtlanmış. Annelerimizi televizyon başından kalkmaya ikna edip, harekete geçmeleri, daha sağlıklı yaş almaları, çocukları torunlarıyla daha uzun yıllar, daha kaliteli bir yaşam sürmeleri konusunda bir amacımız var. Kendi imkanları ile Dağbelen’e gelemeyeceklerin ulaşımı, Halikarnas Radyo / BOSİS Otoparkından 09:45’te AKUSTİK Turizm tarafından sağlanan otobüslerle yapılacak. 3. Anneler Günü Doğa Yürüyüşü, Dağbelen Kozalak Kahvaltı Evi önündeki meydandan başlayacak ve 3 Km’lik bir yürüyüşle tekrar aynı noktada sonlanacak. Yürüyüşe öncü olarak LELEG YOLU fikir babası ve uygulayıcısı Hıdır ÇAM, artçı ve aralarda AKUT Bodrum Ekibi eşlik edecek.

Yürüyüş öncesinde doğal ürünlerden oluşan atıştırmalık, su ve güneşten korunmak için şapka, yürüyüş sonrasında Lokma ikramlarımız olacak. Ayrıca bu günün anısına, her yıl olduğu gibi, 500 adet annemizin en sevdiği çiçek olan gül fidanı dağıtılacak.

Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, 3. Anneler Günü Doğa Yürüyüşü etkinliğimize bekliyoruz.”

3.ANNELER GÜNÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ile ilgili tüm duyurular @annemizehediye Facebook ve Instagram sayfalarında yer alıyor…

 

Yorum