Aday Adayı ALİ ÖZTÜRK: KONGRE TURİZMİ YATIRIMLARINA ÖZEL DESTEK VERECEĞİZ

Yarımada Gazetesi 23/11/2018 - 07:32:21 Bu haber 254 kere okundu
Aday Adayı ALİ ÖZTÜRK: KONGRE TURİZMİ YATIRIMLARINA ÖZEL DESTEK VERECEĞİZ

Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı (BSMMMO) ziyaret eden CHP Bodrum Belediye Başkan aday adayı Ali Öztürk, oda başkanı Barış Erdoğan ile Bodrum ve Bodrum ekonomisinin güncel sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Bodrum ticaretinin korunması için önlemler alınması gerektiğini söyleyen SMMMO Başkanı Barış Erdoğan şunları söyledi: 
 
“Bodrum coğrafi ve ekonomik açıdan yalnızca Muğla için değil Türkiye için de önemli bir role sahiptir. Turizme dayalı bir ekonomimiz olduğu için bunun gereklerini yerine getirmemiz gerekiyor. Örneğin kongre turizmi bunların başında geliyor. Bizler oda olarak yurt içinde bile eğitim için, kongre için gittiğimiz bir kentte kişi başına binlerce lira para bırakıyoruz. Oysa bizim tesislerimiz dışında bir çok doğal ve coğrafi üstünlüğümüz olmasına karşın bundan yeterince pay alamıyoruz. Bunu teşvik etmeliyiz, kongre turizmine önem vermeliyiz. Bu hem Bodrum otellerine hem de Bodrum esnafına ve işletmecisine gelir yaratacak bir modeldir. Biz oda olarak Bodrum’un ekonomik nabzını tek tek tutabiliyoruz. Her işletmenin ne durumda olduğunu yakından takip ediyoruz. Turizmin çeşitlenmesi ve yeni kaynakların yaratılması Bodrum’u ve Bodrumlu işletmecileri ayakta tutacaktır.”
 
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Meclis üyesi ve Belediye Başkanlığı aday adayı Ali Öztürk de bu sözlere katılarak konuyla ilgili projelerini açıkladı:
 
“Bodrum’un turizminin çeşitlenmesi ekonomisinin de canlanması anlamına geliyor, bunu biliyoruz. Bunu teşvik etmek için de başta kongre turizmi olmak üzere, kentin ticaretine katkı yapacak projeleri desteklemek istiyoruz. 
 
Yeni bir kongre merkezini projelendirmekle birlikte mevcut turistik tesislerin bu alanda yapacakları yatırımları belediye olarak desteklemeye hazırız.”
 

Yorum