11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası tamamlandı

Yarımada Gazetesi 01/11/2019 - 07:49:47 Bu haber 590 kere okundu
11. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası tamamlandı

Bölgenin en kapsamlı yüzme yarışması olan ve 11. kez düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası geçtiğimiz hafta sonu Bodrum’da gerçekleştirildi. Şampiyonanın ödül töreninde konuşan Başkan Aras, önümüzdeki yıl şampiyonanın bir bölümünün Bodrum'a taşınacağı müjdesini verdi.
 
8 farklı kategoride gerçekleştirilen 11.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu’nu ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ile Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde tamamlandı.
 
Yerli ve yabancı 2 bin 500 sporcunun katıldığı Yüzme Şampiyonası’nın ilk günü yapılan açık su yüzme yarı maratonunu,  kadınlarda dünya şampiyonu Angela Maurer erkeklerde ise Emre Erdoğan birinci olarak tamamladı. ikinci gününde düzenlenen açık su yüzme şampiyonası yoğun bir katılımla start aldı. 1,5 K'lık etabı ilk göğüsleyenler ise kadınlarda yine Angela Maurer, erkeklerde Okan Ulaş oldu. Aynı günün akşamında yapılan "Işık Yolculuğu Gece Yarışı" renkli görüntülere sahne oldu.
 
11.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın üçüncü gününde gerçekleştirilen 3 bin metrelik Açık Su Şampiyonası’nın birincisi kadınlarda Irina Bolshakova, erkeklerde Efe Erduran olurken dereceye girenler madalyalarını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın elinden aldı.
 
GECE YÜZÜŞÜ KUMBAHÇE’DE OLACAK
 
Ödül törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve Meclis Üyesi Kemal Özyurt katıldı. Ödül töreni öncesi konuşan Başkan Aras, şampiyonanın Bodrum'a çok yakıştığını belirterek şunları ifade etti:
 
"Her yıl düzenlenen bu geniş katılımlı şampiyonaya katılan herkese, Federasyonumuza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Bu tür geniş katılımlı organizasyonları, Bodrum'a yakışan etkinliklere her zaman sahip çıkacağız. Bu şampiyonayı gelecek sene daha da büyütmeliyiz. Yarışların bir bölümünü Kumbahçe Plajına taşıyarak gece yüzme etkinliğini orada gerçekleştireceğiz." 
 
Konuşmanın ardından dereceye girenlere ödülleri verildi. Şampiyona 29 Ekim günü düzenlenen yarışların ardından  sona erdi.

Yorum